10 хвилин тому! Кремль не здається: черговий вкид про Шойгу – Зеленський не змовчав!

Пропагандистський телеканал Міноборони Росії “Звєзда” опублікував відео наради за участю міністра РФ Сергія Шойгу, на зникнення якого з публічного простору раніше звернули увагу ЗМІ, через чутки про нібито його ліквідацію та усунення від “спецоперації” в Україні.

Згідно з відео, Шойгу заявив, що “з урахуванням проведення спеціальної військової операції на території України, у 2022 році потрібно зберегти задані темпи постачання до військ перспективного озброєння”. Водночас ніяких дат, що свідчили б про нещодавні зйомки засідання, немає!

Раніше, 23 березня, російські журналісти звернули увагу на зникнення Шойгу з інформаційного простору. Міністр не з’являвся у соцмережах та ефірах з 11 березня.

24 березня ЗМІ РФ повідомили, що глава Міноборони РФ взяв участь у нараді Радбезу РФ з Путіним, але опублікований відеозапис із цієї наради виглядав вкрай дивно. “Медіазона” висловила припущення, що відео з Шойгу вмонтували в телевізор, використовуючи кадри з однієї з попередніх нарад з безпеки.

Згодом з’явилась інформація, що у глави МО РФ нібито хвороба серця. У своєму телеграм-каналі радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко розповів, що у нього стався інфаркт. За його даними, саме хвороба спричинила те, що Шойгу не з’являється на публіці з середини березня.

“Інфаркт у Шойгу стався після жорсткої пред’явлення з боку Путіна за повний провал вторгнення в Україну. Наразі він проходить реабілітацію у Головному військовому клінічному шпиталі імені М. М. Бурденка”, – стверджує Геращенко.

Відомо, що радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк назвав це зникнення Шойгу “цікавим”, але підкреслив, що з інформаційного простору зникли ще кілька ключових політичних фігур країни-окупанта.

Додамо, що у Пентагоні також заявили, що за останні 7-10 днів міністр оборони США Ллойд Остін і глава Генштабу Марк Міллі не раз намагалися вийти на зв’язок з міністром оборони РФ Сергієм Шойгу і начальником Генштабу Валерієм Герасимовим.

До речі, Президент України Володимир Зеленський відреагував на зникнення міністра оборони Росії Сергія Шойгу та припустив, що російський міністр вирушив до Чорнобаївки, де українські захисники щодня знищують окупантів та ворожу техніку.

“Кажуть, кудись зник міністр оборони Росії… Цікаво, може, і він особисто захотів відвідати Чорнобаївку?”, – сиронізував глава держави.

Водночас у Міноборони РФ видали наказ про те, що до 30 березня необхідно щодня публікувати фото та текстові матеріали, з яких випливає, що Шойгу перебуває на робочому місці та керує “спецоперацією в Україні”.