137 доларів в день і більше. Вчителям обіцяють великі гроші за виїзд в окуповані регіони України аби сіяти “Русский мир”, – історик про задум кремля навчати дітей на захоплених територіях

“137 доларів в день і більше. Москва обіцяє російським вчителям великі гроші за виїзд в окуповані регіони України аби сіяти “Русский мир”.

Колись вже подібне було. Правда, тоді товариш Сталін передусім не грошами заманював, а кидав молоденьких дівчаток по “комсомольським путівкам”, ще й під підписку про співробітництво з НКВС або МДБ.

Була офіційна посада, що називалася “вчитель-розвідник”. Їм навіть методи розвідувальної роботи викладали на короткотермінових курсах. Були й мобілізовані.
Цим випадала найгірша доля, бо покинути місце роботи значило поїхати на лісоповал.

Проте практикувалися й “пряники”. Наприклад, за медсестрою, яка добровільно “вербувалася” на Західну Україну терміном на 2 поки, за її постійним місцем проживання зберігалося робоче місце. Також виплачували “підйомні” тощо.

Досі московська пропаганда ллє крокодилячі сльози” за “невинними” медсестрами, лікарками та агрономами. Схоже, історія пішла на другий оберт. Побачимо, чи це спіраль, чи – коло.” – Історик Павло Бондаренко.

Думка автора може не відображати думку редакції. Редакція не несе відповідальності за обґрунтованість і тлумачення думки автора, а сайт є лише носієм інформації.