Аномальні температури: Кліматолог назвала найхолодніший місяц прийдешньої зими. До якої погоди готуватись українцям

Зима в Україні буде доволі теплою. Очікується, що січень буде найхолоднішим місяцем.

“Однак лякатися не варто, – його середня за місяць температура може на 2 градуси Цельсія перевищувати кліматичну норму й коливатись у межах від +1…+2 °С на півдні країни, до -2… -3 °С на північному сході та сході” , – розказала завідувач відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС Віра Балабух, передає УНІАН.

За її прогнозом, у грудні середня за місяць температура може коливатися від -1…-2 °С до +3 °С і вище.

“При цьому на значній території країни, за винятком північних, східних областей і Карпатського регіону, середня температура повітря у грудні може бути додатною – від 0 до +3 °С”, – повідомила фахівець.

За її словами, у лютому теж буде не дуже холодно: середня за місяць температура повітря коливатиметься від +2 °С на півдні до -2 °С на північному сході.

“Можна очікувати, що аномально висока температура повітря в грудні та лютому сприятиме зменшенню тривалості та суворості холодного періоду, а отже й опалювального сезону”, – додала Балабух.

Якою буде зима 2022-2023

Раніше керівниця відділу клімату ГО “Екодія” Євгенія Засядько розповіла, що через зміни клімату холодний період у зимові місяці буде скорочуватись.

Своєю чергою, завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС Віра Балабух прогнозує теплу зиму. “Очікується, що зима в Україні буде теплою. Усі останні роки ми не бачимо суворих зим. У нас практично не було зими у 2019-20 роках. І всі наступні та попередні зими були також теплими. Температура повітря постійно підвищується, і особливо це помітно в зимовий період”, – говорить вона.

За даними Укргідрометцентру, ймовірність тривалих холодiв у зимовий період в Україні є мінімальною. Натомість цілком ймовiрнi короткочаснi суттєві похолодання тривалістю 1-5 діб.