“Аптечку треба носити в трусах?”: У мережі показали, як виглядає забезпечення “другої армії світу”

Військових армії Росії, що вторглася в Україну, командування забезпечило дивними аптечками: вони оформлені за сучасними зразками, але вимоги до предметів всередині такі, що навряд допоможуть врятувати життя. Зокрема джгут, який загарбнику варто носити хіба що в трусах, аби він був придатним для використання за рекомендаціями.

Такі використовували окупанти, котрих Кремль відправив за “за три дні взяти” українську столицю. Детально аптечку “другої армії світу” розібрав керівник поліції Київської області Андрій Нєбитов, поділившись відео на своєму YouTube-каналі NEBYTOV, передає Obozrevatel.

У ролику правоохоронець розповів, чого боялися окупанти, навіщо з’їли всі пігулки і чому забули для поранених ноші, яким уже пів століття. Кадри було знято на колишніх позиціях російських військ – під селищем Макарів Бучанського району Київщини, у березовому гаю.

“Його, на жаль, загадили солдати ЗР РФ. Тут вони спали, жрали, поїдали все, що було намородерено у місцевих жителів, пралися – як можемо побачити далі, навіть забулися шкарпетки. Ну і, тримали свої позиції”, – наголосив Нєбитов.

За його словами, індивідуальна аптечка першої допомоги російського солдата для носіння на поясі виглядає ніби й по-сучасному: має механізми кріплення, всі захисні елементи. Зразок, який потрапив йому до рук, був виготовлений у Санкт-Петербурзі 2018 року.

“Тобто, це вже модернізована, переоснащена, перероблена, покращена аптечка, як вони люблять говорити, “аналогів якої немає”, – прокоментував глава ГУНП в Київській області.

Насамперед він розкритикував інструкцію до аптечки, де на першому плані “найголовніша” для військового ЗС РФ інформація – перелік людей, які винайшли й виготовили цей набір для першої допомоги. За нею міститься перелік речей, які входять до аптечки, й картинки – як ними користуватися.

“Моє улюблене – як перев’язуватися. Щоб усі вони вже перев’язалися й поїхали з України… Далі там все вони готувалися, шукали в нас “лабораторії хімічні”, вчилися, тренувалися одягати протигази”, – зіронізував правоохоронець.

Він додав, що не всі пігулки з аптечки російським воякам дозволено вживати самостійно: наприклад, протиблювотні, хімзахисту, протирадіаційні – лише за командою.

“Перев’язатися бинтом можеш сам, командира не запитуй. І далі дуже актуально в кінці – “для нотаток”. Ну, можеш написати щось, коли тобі відірвало руку чи ногу”, – з сарказмом підкреслив Нєбитов.

В аптечці російського солдата він знайшов пігулки для знезараження води, “склейку” з подушечками для накладення на опік, які кріпляться на булавку. А для зупинення кровотечі – джгут (а не турнікет, який сьогодні використовують армії цивілізованих країн світу), до того ж з прискіпливими вимогами до застосування.

“Щоб ви уявили, що відбувається: бій, поранення, відривається рука, потрібно накласти джгут. Солдат армії РФ бере розчин 0,3% перекису водню, дістає десь миюче – ну, він же завжди з собою його носить, залишилося від прання шкарпеток, – і починає в цій пропорції швидко замішувати. Сам же кров’ю стікає. Замішав. А на вулиці лютий чи березень, тому під пах – хоп і чекає 18 градусів. Дочекався потрібної температури, бере бязь чи марлю – десь, бо в наборі тут немає – і протирає, дезінфікує, причому з переривом у 10 хвилин. А потім уже накладає собі на руку. Якщо це через 25 хв – то вже не актуально”, – розповів Нєбитов.

Глава поліції Київщини жартома описав ситуацію, в якій уявний російський окупант мав би рятувати собі життя, як це рекомендують “професори” з інструкції до аптечки. В даних до джгута ті написали, що його варто зберігати в приміщенні за температури від 0 до +25 градусів.

“Я так розумію, цю аптечку зі джгутом треба в трусах носити… Якщо ти робитимеш все це без миючого засобу, без оброблення накладеш на руку , то навряд чи виживеш і будеш винен у свій смерті сам. І твої родичі ніколи не отримають компенсацію . Ніякої “Лади Калини” вам за цю смерть не дадуть! Читати треба, обробляти й накладати”, – констатував з іронією Нєбитов.

У кінці він показав зразок аптечки, які Нацполіція закуповувала для своїх підрозділів, наголосивши, наскільки такі речі показують, як командування піклується про підлеглих.