“Білоруські літаки “Су” для того, щоб вони могли нести ядерну зброю”: диктатор Лукашенко

“Білорусь готова “адекватно” відповісти на погрози з боку Заходу, – заявив Лукашенко, повідомляють пропагандистській росЗМІ

“Вони повинні розуміти, що жодні гелікоптери, літаки, якщо вони підуть на загострення, їх не врятують. Ми колись із путіним у пітері заявили, що переобладнаємо і білоруські літаки “Су” для того, щоб вони могли нести ядерну зброю. Ви що, думаєте, ми язиком ляпаємо? Все готове!”

Нагадаємо, раніше Лукашенко підтримав на переговорах таку пропозицію Путіна.

На 2015 рік у складі 116-ї штурмової авіабази (аеродром Ліда) було 17 штурмовиків Су-25, а також сім – Су-25УБ (навчально-бойовий). Ще близько 20 Су-25 перебували на зберіганні. За останні 20 років понад 50 Су-25 було продано Білоруссю на експорт.

На думку експертів, наявна кількість штурмовиків Су-25 здійснює реалізацію запропонованого Путіним проекту їхньої модернізації в умовах скромних фінансових можливостей Білорусі оптимальним варіантом, що дозволить підвищити бойові можливості авіації.

Також Білорусь готова придбати ударні гелікоптери російського виробництва Ка-52 “Алігатор”.

За останні п’ять років Білорусь купила у Росії вісім навчально-бойових літаків Як-130 та чотири винищувачі Су-30СМ (у листопаді 2019 року). Постачання ще чотирьох винищувачів Су-30СМ очікується у жовтні 2022 року.

На думку військового оглядача Артема Мальцева, військова авіація Білорусі за останні 10 років вийшла на стабільний рівень мінімальної, але достатньої боєздатності. Винищувальна авіація дозволяє здійснювати патрулювання кордонів повітряного простору, а парк штурмової авіації надаватиме підтримку з повітря в контртерористичних операціях. Але наявних сил мало, щоб самостійно протидіяти серйозному супротивникові.