Більша загроза для України, аніж ракети: в Росії напоготові знаходяться мільйони тон небезпечних авіаційних бомб вільного падіння – спікер командування ПС ЗСУ

Більшу загрозу для України, аніж російські ракети, становить ворожа авіація. Тож Україні треба захистити своє небо, аби на міста не падали авіабомби, які знищують все на своєму шляху.

Таких бомб у Росії мільйони тонн на складах. І це загрожує повторенням сценарію Маріуполя.

Про це розповів речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат у прямому ефірі спільного інформаційного марафону UAразом на українських телеканалах, передає ТСН.

“Наше завдання на сьогодні, передусім, Повітряних сил, зенітно-ракетних комплексів та винищувачів – це прикрити небо, щоб не допустити появи тут ворожої авіації”, – зауважив Ігнат.

Він пояснив, якщо російська авіація використовуватиме не ракети, а бомби вільного падіння, це загрожує сценарієм того, що було в Маріуполі. Таких бомб на російських складах зберігається мільйони тонн.

“Ми ж бачимо, що відбувалося з Маріуполем та іншими прифронтовими містами, коли тактична авіація залітає і скидає бомби по 500 кг, які руйнують фактично все на своєму шляху”, – нагадав речник командування Повітряних сил.

Він також повідомив, російська авіація не залітає в повітряний простір України вже 2,5 місяця. Його контролюють українські сили.

“Залишилося дочекатися, коли Захід надаватиме нам системи та винищувачі, і ми зможемо самотужки закрити небо”, – зауважив Ігнат.

Для прикладу: ФАБ-500 — це розроблена в СРСР 500-кілограмова авіаційна бомба загального призначення з фугасною боєголовкою. Вона вражає цілі дією продуктів вибуху, осколками корпусу та повітряною ударною хвилею. Використовує контактний підривник миттєвої (за цілями, розташованими на поверхні землі) та уповільненої (по об’єктах, що уражуються вибухом зсередини, та заглиблених цілей) дії. При вибуху ФАБ-500 у суглинці (на глиб. 3 м) утворюється вирва діаметром 8,5 м.

Бомба ФАБ-500 Н, скинута Росією на Харків 2022 року.