Брат вже їде! Хочу щоб Україна сильною, тому я прийняв рішення негайно взяти і поїхати в турне та переконати Європу взяти Вас в ЄС

Президент Польщі Анджей Дуда в середу розпочав турне країнами Південної Європи, щоб переконати їх підтримати надання статусу кандидата на членство в ЄС для України.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на канцелярію польського президента.

Зазначається, що разом із Дудою мала вирушити і президентка Словаччини Зузана Чапутова, але через позитивний тест на коронавірус вона була змушена скасувати поїздку.

Спершу Дуда вирушить до Португалії, де зустрінеться з прем’єром Антоніу Коштою, після чого прибуде до Італії для переговорів із президентом країни Серджо Матареллою. Потім глава Польщі вирушить до Румунії для участі в саміті “Бухарестської дев’ятки”.

Дуда під час візиту до Опольського воєводства (захід Польщі) у вівторок повідомив, що одним із питань, яке обговорюватиметься з керівництвом Португалії та Італії, буде вивезення збіжжя з України.

“Ми говоритимемо про те, як створити міжнародний тиск, щоб якимось чином вдалося вирішити цю величезну проблему. Ми також поговоримо про статус кандидата на вступ до ЄС для України”,- підкреслив Дуда.

Голова Бюро міжнародної політики президента Польщі Якуб Кумох зазначив, що візит до Португалії та Італії є частиною кампанії на підтримку України.

“Наші країна, за підтримки Естонії, Литви та Латвії, спільно переконуватимуть надати Україні статус кандидата”,- підкреслив Кумох.

У свою чергу голова канцелярії президента Польщі Павел Шрот наголосив, що Україна потрібна ЄС, Євросоюз теж потрібен Україні.

“Це союз, який буде корисний для обох сторін”, – наголосив Шрот.

Як зауважив Шрот, президент Дуда зібрав навколо Польщі групу лідерів країн регіону, які добре розуміють загрозу з боку росії. Відтак, дії президентів Польщі та Словаччини є не тільки поглядом Варшави і Братислави, а й всього регіону.