Я Вам зараз таке розкажу, що волосся дибки стане: Мета ЗСУ полягала в тому, щоб дозволити росіянам просунутися вперед… Вони обрали той сценарій, який мені найбільше підходив

Валерій Залужний розповів, що в перші дні повномасштабного вторгнення українські війська заманювали російських окупантів углиб України, щоб ефективніше знищувати їх та їхню логістику.

Залужний розповів, що після повномасштабного вторгнення він мав дві стратегічні цілі для оборони України, передає 24tv.

Найперша – не дозволити Києву впасти. Щодо інших напрямків – намагались завдати ворогу якнайбільших втрат, навіть якщо в деяких місцях це потребувало б втрати території.

Росіян пустили вперед, а потім – знищили

Мета ЗСУ полягала в тому, щоб дозволити росіянам просунутися вперед, а потім знищити їхні колони на фронті та лінії постачання у тилу. На шостий день вторгнення Залужний зрозумів, що це працює. Наприклад, росіяни не змогли захопити аеропорти поблизу Києва і просунулися досить глибоко, щоб залишити незахищеними лінії постачання.

Росіяни гнали своїх солдат на бійню

Також головнокомандувач ЗСУ здивувався через промахи росії. Він зазначив, що окупанти просто гнали своїх солдатів на бійню. Проте цей варіант грав на руку Україні.

“Вони обрали той сценарій, який мені найбільше підходив, – додав Залужний.

До речі, журнал Time присвятило обкладинку та статтю Залужному. Випуск матиме назву “Генерал: Валерій Залужний і український шлях війни”. Стаття називатиметься “Всередині українського контрудару, який змінив хід війни”.