Я зараз хочу, щоб кожна українська сім’я дізналася правду! Ви вкурсі, що ми маємо все для того, щоб виготовляти дpони навіть кpащі за іpанські, нема лише однoго…

Україна має все щоб робити дрони значно кращі за іранські і російські, нема тільки владної волі і бажання! І 68,5 млрд грн в бюджеті 2023 року треба витрачати не на “дороги”, а на власне виробництво сучасних озброєнь…

Юрій Бутусов: ІРАНСЬКІ ДРОНИ – це виклик і вимога негайного розгортання масштабних програм по виробництву дронів в Україні.

Іран не мав ніяких авіаційних технологій, ніяких конструкторів та інженерних шкіл. Вони купили ліцензію у 90-х на наші цивільні Антонови, бо вони взагалі не мали ніякого досвіду. Але зараз Іран значно випередив Україну і Росію у створенні ударних дронів.

Вони це зробили під багаторічними санкціями, які значно обмежують можливості взагалі щось робити.

І вони зробили бюджетну зброю, яка є абсолютно доступною для виробництва в Україні, причому ми це можемо робити на набагато вищому технологічному рівні.

Ми маємо доступ до більш просунутих західних технологій, у нас є бюджет для розробки дронів різних типів — це реальні навіть в наших умовах гроші, у нас є інженерні кадри, є кілька конструкторських бюро, які могли б розробляти дрони різних типів навіть на конкурентній основі, якщо буде визначено оборонне замовлення та фінансування.

Але для всього цього потрібен комплекс державних програм, потрібна стратегія, система роботи, компетентність у постановці технічних завдань та в оцінці проєкт, розвиток технологічних потужностей.

Дрони — це зброя майбутнього, і ми не маємо права відставати від Ірану та Росії у розвитку цієї ключової технології сучасної війни, у нас є усі можливості отримати перевагу. Іранські дрони — це результат в першу чергу компетентної цілеспрямованої державної політики.

Джерело: Андрій Павловський