“Є два сценарії”: Портников розповів, чого Україні чекати від Росії у 2022 році

2022 року Росія матиме два сценарії щодо України. Зокрема, країна-агресор може зважитися на окупацію нових територій та енергетичну війну.

Таку думку в ефірі телеканалу Обозреватель висловив журналіст, публіцист Віталій Портников. “Є два сценарії. Або такий сценарій, як є зараз, або погіршений. Позитивного сценарію не існує”, – заявив він (щоб переглянути відео, доскрольте до кінця цієї новини).

“У 2022 році може бути як отакий воєнний конфлікт на лінії розмежування, так і спроби Росії окупувати більшу частину української території, включно і з усією територією України”, – зауважив публіцист.

За його оцінками, велика воєнна операція Росії в Україні призведе до численних жертв та руйнування української інфраструктури.

“На цих руїнах громадяни, які залишаться живі, побудують нову Україну. Це факт. Але хотілося б, щоб було інакше, щоб до цього не довели. Саме тому такими важливими є міжнародні зусилля, які не допустять цієї катастрофи”, – наголосив публіцист.

“Якщо великої спеціальної операції Росії з окупації нових українських територій не буде, конфлікт на Донбасі буде продовжуватися в тому вигляді, в якому ми його бачили останні роки – з людськими жертвами, з провокаціями”, – спрогнозував він.

Водночас Портников не виключив, що Кремль може чинити й енергетичний тиск на Україну. “Звичайно, буде й енергетичний тиск Росії, якщо у нас буде холодна зима. Ми можемо опинитися в країні, в якій на кілька днів вимикатимуть світло і тепло”, – сказав він.