Європа зробила це! Історичне рішення – на Кремлі можна ставити хрест. Тепер офіційно російський режим визнано терористичним і передбачає створення трибуналу

Парламентська Асамблея Ради Європи (ПАРЄ) ухвалила важливу резолюцію щодо України. Вона передбачає визнання російського режиму терористичним та передбачає створення трибуналу.

За відповідне рішення проголосувала абсолютна більшість учасників осінньої сесії. Про це повідомляє офіційний сайт ПАРЄ.

В ухваленій резолюції російський режим визнано терористичним. Крім того, у документі Рада Європи закликала надати Україні необхідне озброєння. Йдеться, зокрема,про системи протиповітряної оборони.

“У міру того, як агресія продовжується, досягаючи нових рівнів насильства і руйнувань, російський режим підтверджує свою реальну терористичну сутність своєю безрозсудною і ненависною поведінкою і злобною зневагою до основних прав людини і норм міжнародного права”, – йдеться в резолюції.

При цьому Асамблея закликала якнайшвидше створити міжнародний трибунал для російських військових злочинців.

“У цей критичний момент держави-члени Ради Європи повинні відстоювати свої принципи та цінності та докласти всіх зусиль для забезпечення того, щоб Російська Федерація понесла юридичну та політичну відповідальність за цю агресію та всі страждання та збитки, які вона створює”, – обговорили дії РФ у ПАРЄ.

Також у резолюції зазначається, що Росія як постійний член Ради безпеки ООН кидає виклик глобальному управлінню. У ПАРЄ висловили обурення тим, що 30 вересня Рада Безпеки Організації Об’єднаних Націй не змогла ухвалити резолюцію, яка засуджує нещодавні “референдуми” через право вето Російської Федерації, незважаючи на відсутність інших голосів проти.

Таким чином, Парламентська асамблея Ради Європи засудила подальше перебування Росії в Раді безпеки ООН.

“У цьому контексті Асамблея відзначає зростаючу підтримку реформи Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй, і вітає посилення ролі Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй, у тому числі в питаннях, що стосуються підтримки міжнародного миру і безпеки”, – йдеться в документі.

У резолюції йдеться також про фінансову підтримку відновлення України. Зокрема, Асамблея закликає держави-члени Ради Європи створити всеосяжний міжнародний механізм компенсації, включаючи міжнародний реєстр збитків, та активно співпрацювати з українською владою з цього питання.