Його має знати вся країна! Звичайний сільський вчитель із Грузії зміг зібрав для України майже мільйон доларів

Грузинський вчитель Ладо Апхазава став натхненником масштабного благодійного збору коштів для забезпечення українських біженців. Завдяки його ініціативі вже вдалося зібрати понад 700 тисяч доларів.

Історію вчителя розповів портал “Новини-Грузія”. Все почалося з того, що в березні 2022 року Апхазава повідомив у соцмережі, що продав обручку покійної матері й пам’ятну монету Global Teacher Award за 2,5 тисячі ларі (858 доларів). Усі ці гроші він перерахував на допомогу школярам і вчителям України.

“Маму б це порадувало. Вибач мені, але більше в мене нічого немає. Слава Україні!” – написав тоді чоловік.

Його приклад стали наслідувати тисячі людей із різних куточків світу. Постом Апхазави поділилися інтернет-користувачі з 39 країн, зокрема освітяни.

Грузинський вчитель розповів, що коли волонтери востаннє перевіряли благодійний рахунок, там було 700 тисяч доларів.

Цікаво, що обручку та монету в Апхазави купив відомий у Грузії правозахисник Звіад Кордзадзе. Він повернув учителю пам’ятні речі, як тільки той перерахував виручені гроші польській організації, яка допомагає біженцям.

Апхазава живе в гурійському селі Чибаті в Західній Грузії. Він є лауреатом першої Національної премії для освітян. 2019 року чоловік вийшов у фінал конкурсу Global Teacher Award, який називають “вчительським Оскаром”.