Історична промова Байдена: Ось що насправді сказав президент! США підтримають Україну у війні з Росією

Історична промова президента США Джозефа Байдена: США підтримають Україну у війні з Росією. Епохи змінюються на наших очах. У своїй промові президент Байден визначив позицію США у разі нападу Росії на Україну. Я б відзначив три нових головних фактори.

1. «Якщо Росія нападе на Україну, це буде війна на власний розсуд… Втрати від війни будуть величезні».
США не будуть поставит війська в Україну, але будуть постачати озброєння. І продовжить навчання та розгортання військ на території сусідніх країн НАТО.

США визначили, що не будуть стояти осторонь від російсько-української війни. Найпотужніша супердержава світу візьме участь у війні на нашій стороні. І це не просто слова – навіть до початку війни ми вже отримали понад 2200 тон зброї від НАТО безкоштовно, і будемо отримувати набагато більше після початку масштабних бойових дій. Для Росії це буде мати фатальні наслідки.

2. «США закликають весь світ чинити опір російській агресії проти України. Трубопровід Пвнічний потік-2 не будет завершено. Будуть фінансові санкції».
Байден чітко сказав, що не допустить запуску російського трубопроводу, тобто ніякі спроби ФРН запустити трубопровод не зможуть зберігати в руках Путіна цей проект. Розрив економічних зв’язків з Європою обрушить російську економіку.

3. Байден сказав, що кожна країна може сама обирати свій курс. Тобто якщо Україна прагне вступити до НАТО, то ніхто не вправі їй завадити, і НАТО не вправі відмовити. Тобто ніякий рсоійський шантаж не зможе ізолювати Україну від інтеграції в західний світ. А саме така ізоляція є одною з основних цілей стратегії РФ.

Постачання озброєння з США можуть забезпечити переваги українській армії у більшості галузей озброєння, США мають велику технологічну перевагу та можливість забезпечити масові поставки зі своїх арсеналів. У нас є воїни, і при отриманні сучасної зброї вони зможуть дати ефективну відсіч агресорам. А розгортання США своїх військ біля наших кордонів буде означати підтримку на випадок різних сценаріїв загострення – наприклад, створення безпольотної зони за участі авіації НАТО. Дуже важливим фактором у війні є передача розвідданих США у режимі реального часу, американська розвідка має унікальні спроможності, що дозволило б не тільки ми теж о бачити усі дії російської армії, але навіть корегувати вогонь.

Успішна стратегія застосування м’якої сили Байдена-Джонсона, яку можна назвати стратегія 16 лютого, поставила Путіна на межу зіткнення з США та усіма країнами НАТО. Байден вибудовує дипломатичний захист України системно та ефективно.
Рішуча підтримка НАТО посилює як ніколи обороноздатність України, це нова реальність, за яку ми вдячні нашим союзникам.

Юрій Бутусов