Карти розкрито! Ви думали, що Казахстан і його лідер Токаєв пішли проти кремля просто так? Виявилось, що росія зазіхає на три області цієї країни

Росія хоче приєднати три області на півночі Казахстану. Президент країни Касим-Жомарт Токаєв це усвідомлює, тому всіляко намагається віддалитися від керівництва Кремля.

Таку думку висловив директор Інституту стратегічних досліджень та безпеки Павло Лисянськи, передає Obozrevatel. Він зазначив, що після повномасштабного вторгнення РФ в Україну Токаєв вирішив позбутися політичної та економічної залежності країни-агресора.

За словами експерта, Кремль ще після розвалу СРСР підтримує будь-які спроби сепаратизму в Казахстані, були випадки вуличних зіткнень між російським та казахським населенням.

Лисянський нагадав, що також на території азіатської держави намагалися утворити “Уральську народну республіку” та російську автономію у складі Казахстану.

“Росія мріє, щоб три області на півночі Казахстану відійшли до неї. Казахи про це знають, і Токаєв про це знає, тому веде таку політику”, – зазначив експерт.

Після вторгнення РФ в Україну у 2014 році влада Казахстану посилила кримінальну відповідальність за сепаратизм.

Лисянський вважає, що вже тоді в Казахстані усвідомлювали, що одного разу окупанти спробують зайти і на їхню територію.