Кого не можна пускати в будинок 18 вересня, щоб не захворіти: прикмети і заборони

18 вересня церква вшановує пам’ять пророка Захарія і його дружини праведної Єлисавети. Вони були батьками Івана Хрестителя і були праведними перед Богом і безпорочно всім Господнім статутам і заповідям.

Довгий час вони залишалися бездітними. У якийсь момент Захарію з’явився архангел Гавриїл і сповістив про майбутнє народження у нього сина, якому судилося підготувати людей до пришестя Спасителя.

Що можна робити 18 вересня

У цей день потрібно молитися пророку Захарію і праведній Єлисаветі. У них варто просити про зачаття і народження дитини. Цей день вдалий для ворожінь, передбачень. Вважається, що 18 вересня у знахарів і відунів не було відбою від відвідувачів. 18 вересня потрібно прибирати в будинку, топити баню і паритися з березовим віником. Предки вірили, що це може зцілити багато хвороб.

Що не можна робити 18 вересня

1. Не можна 18 вересня бажати народження дитини певної статі. Якщо ви хочете дитину, то повинні радіти і хлопчикові, і дівчинці. Інше може розлютити святих.

2. Не можна 18 вересня давати обіцянок. Особливо це стосується тих, які ви не зможете виконати.

3. Не можна 18 вересня прати одяг. Предки вважали це поганою прикметою.

4. Не можна 18 вересня пускати в будинок невідомих жінок. Предки вважали, що в цей день нечиста сила виходить з лісу, обертається сільською жінкою, просить хліба і переночувати. Якщо пустити її в будинок, то це може принести в будинок різні хвороби.

Прикмети 18 вересня

  • Якщо на горобині пожовкло листя, то буде рання осінь і зима.
  • Якщо горобини на дереві багато, то осінь буде дощовою.
  • Якщо тварини в ясний день ховаються під завісу, то скоро буде негода.
  • Якщо до сходу сонця хмари червоного кольору, то буде дощ і вітер.