Коли ексгумували труну, там лежала 10-річна Катя – вона з таким білосніжним волоссям, як у принцес в мультиках, тонесенькі ручки, вся в іграшках…

Коли ексгумували труну, там лежала 10-річна Катя – вона з таким білосніжним волоссям, як у принцес в мультиках, тонесенькі ручки, вся в іграшках… Дідусь не міг наважитися глянути на онуку, він повертав голову, але наче якась невидима рука його голову відвертала назад і з очей бризгали сльози. Я вперше побачила як це – не текли, а бризгали.

Дідусь приніс рюкзак на могилку, бо Катя уві сні просила, каже…

Спершу Катю поховали в садку, дідусь пролежав на могилі два дні. Хотів покінчити з життям.

Я не можу вам передати як це страшно. Я хочу щоб це прочитали всі, хто закликає Україну піти на умови путіна. Як ви думаєте, дідусь Каті боїться ядерної війни? Чи бабуся? Приходьте з пропозиціями, коли власну дитину поховаєте в садку…

Це історія про 10-річну Катю, яку росіяни двічі розстріляли протягом двох годин. Це було 25 лютого, коли Новий Бурлук і села довкола були вже окуповані, російської техніки тьма. За день до цього дідусь забрав онуку з Харкова в село, бо думав – там безпечніше.

“Ночью був вибух в селі, вона злякалася. Я кажу: “Ти її не бросай, забери її з собою”. Дідусь приїхав за мною в магазин, коли їхали вже з роботи – ми почули по машині як дроб цокнуло. А вона лізе наперед. Я кажу: “Катя, куда ти лізеш? Зараз будемо вдома!” Вона підіймає курточку і каже: “Бабушка, посмотри!” А в неї тут дірочка”!

“Хто стріляв – росіяни стріляли, хто ще міг стріляти! Не було тут українців”.

“Танки стояли, нікуди було проїжджати, вискочили з машини, кричали, дєдушка ругався, по танках кулаками бив, я кричу: “Єсть мєдік?” Прийшов хлопець, подивився, каже “в неї пуля навиліт, ви її довезете до ближайшей больніци”. Зробив їй укол знеболюючий, перемотав, дали мені дві ракети (сигнальні), сусіди зробили білий флаг з сорочки, і ми поїхали на Чугуїв.”

“Доїхали до Базаліївки і там руські стояли війська. Дідусь пішов до них, старший бородатий його турнув! Він каже – пропустіть мене! А я ж бачу, що він його турнув! І я начала ракети випускати у вікно, ніхто на нас уваги не звертає, вилізла з машини – почали стріляти! Попало в мене і, ясно що, по машині, Катя сиділа спереді, машина була прострелена вся.”

“Я вже нікуди не їхав. Я вийшов з Катею на плечах отак, їде колона російська, виходить мужик бородатий, мене турнув, я впав з Катею. А колона їде. Я знову підіймаю Катю на плече, стою серед дороги, киваю “Візьміть!” Один зупиняється п’ятий чи шостий: “Батя, давай бистрее залазь!”

“Там позаду сидів хлопець, він узяв її і каже “200”. Ну той спереді начав стукати по капоту, кричав: “Гребаная война, гребаное правітельство, убівают детей, страдает мірное населеніе”

“Катю дідусь ніс на руках, він каже – поправ мені її, а то вона сунеться в мене, я її поправила, торкнулася, а в неї тут (біля вуха) дірочка, побачила, вона біленька в нас, вся коса в крові, і мозочок видно.”

“Донесли до першої хати, бабушка по хірурга – сказав що тут вже нічого не може зробити.”

“Я поранена і дідусь тоже, дідусь сказав – ти їдь в лікарню, а я поки не заховаю Катю нікуди я не піду. І вони кобилою привезли Катю додому, поховали вдома в садку.”

“Вона для нього була… він її винянчив, вона народилася 860 грам, він її винянчив з отакого! Якби не друзі, не сусіди, не куми, його б не було, він два дні лежав вдома на могильці. Вони його стягували.”

“А через два дні чи через три дні виїхали війська, переховали на кладовищі. А сьогодні третій раз получається ховатимемо онучечку”.
“21 жовтня 2022 року правоохоронцями проведено ексгумацію з метою встановлення причини смерті дівчинки та проведення необхідних експертиз. Після чого тіло буде видано родичам для поховання”.

Тетяна Доцяк

Думка автора може не відображати думку редакції. Редакція не несе відповідальності за обґрунтованість і тлумачення думки автора, а сайт є лише носієм інформації.