Києво-Печ. лавра була лише початком: СБУ щойно “завітала” з обшуками до МП також на Рівненщині, ймовірно такі ж обшуки пройдуть і у інших областях

Служба безпеки України перевіряє Корецький Свято-Троїцький монастир та приміщення Сарненсько-Поліської єпархії УПЦ. Вони розташовані на Рівненщині.

Безпекові заходи проходять сьогодні, 22 листопада. До речі, також СБУ перевіряє Києво-Печерську лавру.

СБУ прийшла з обшуками на Рівненщину

Як стало відомо, на Рівненщині СБУ проводить контррозвідувальні заходи на території Корецького Свято-Троїцького монастиря (місто Корець), жіночого монастиря на честь Волинської ікони Божої Матері (село Серники Зарічненського району) та на території приміщень Сарненсько-Поліської єпархії УПЦ.

“Ці заходи відбуваються спільно з Національною поліцією та Національною гвардією – в межах системної роботи СБУ з протидії підривній діяльності російських спецслужб в Україні”, – зазначили у відомстві.

На Рівненщині СБУ перевіряє монастир / фото Служба безпеки України

Зокрема, враховуючи збройну агресію Росії, зростає ризик вчинення терористичних актів, диверсій, захоплення заручників, особливо в місцях великого скупчення громадян. Тож вказані заходи проводяться для:

недопущення використання релігійних громад як осередку “русского міра”;
перевірки даних про використання приміщень монастирів для переховування диверсійно-розвідувальних груп, іноземних громадян, зберігання зброї тощо;

За безпосередньої участі представників церкви правоохоронці:

проводять огляд вказаних території та приміщень з метою виявлення заборонених до обігу предметів;
здійснюють перевірку осіб на предмет їхньої причетності до протиправної діяльності на шкоду державному суверенітету України.