Лавров лютує! Його ще ніхто так не принижував. США вказали його місце

росія запросила 56 віз у Сполучених Штатів, аби російський міністр закордонних справ cергій лавров з його делегацією поїхали до Нью-Йорка на щорічну зустріч світових лідерів Організації Об’єднаних Націй 20 вересня.

Проте рф досі не отримала жодної візи. Про це пише Reuters з посиланням на лист, з яким ознайомилося 2 вересня, передає Громадське.

У ньому посол росії в ООН Василь Небензя звернувся до генерального секретаря організації Антоніу Гутерріша. Він сказав, що це «тривожно», оскільки протягом останніх кількох місяців Вашингтон «постійно відмовляв у наданні в’їзних віз» ряду росіян — делегатів на заходи ООН.

У Держдепартаменті США відповіли, що Сполучені Штати серйозно ставляться до своїх зобов’язань як країни, яка приймає цю зустріч лідерів. Речник додав, що заявки слід подавати якомога раніше, щоб забезпечити своєчасну обробку.

«Це особливо важливо через невиправдані дії росії проти нашого посольства у рф, зокрема примусове звільнення місцевого персоналу та персоналу третіх країн, що суттєво обмежило нашу здатність обробляти візи», — йдеться у повідомленні.

Небензя попросив Гутерріша «ще раз наголосити владі США, що вони повинні негайно видати запитувані візи всім російським делегатам і супутнім особам, зокрема російських журналістів».

Як пише Reuters, згідно з «угодою про штаб-квартиру» ООН 1947 року, Сполучені Штати, як правило, зобов’язані дозволити іноземним дипломатам доступ до засідань ООН. Але Вашингтон каже, що може відмовити у візах з міркувань «безпеки, тероризму та зовнішньої політики».