Львів. Стою на зупинці, поруч зі мною двоє чоловіків розмовляють російською. Ще й так агресивно, що вуха у трубочку згорнулися…

Львів, ранок. На зупинці стоять два чоловіки та розмовляють російською мовою. Так агресивно, що аж плюються. І хоча вони не лаялися, але у мене від тої мови аж вуха у трубочку скрутилися.

Але на вигляд такі порядні чоловіки, не пияки чи безхатьки. У одного новенький айфон та годинник, інший одягнений у гарний костюм. Я вже хотів взяти навушники та ввімкнути музику, щоб не чути того словесного поносу, але тут до чоловіків підходить маленька дівчина і криком наказує:

– Досить говорити російською! Інакше той путін ще сюди добереться!

Тут чоловіки почали гукати “де мама?”. До них підійшла молода жінка.

– Что ви сібє пазваляєте, пачіму рєбьонка нє васпітиваєте?

Я вже не міг мовчати, тому вирішив заступитися за дівчинку та її маму:

– А ви, будь ласка, не кричіть на дитину.

Чоловіки розвернулися та пішли геть, щоб пробелькотіли “нас тут утєсняють”.

– Привіт, як тебе звати?

– Марічка

– Гарне ім’я. Ти молодець, що підійшла до тих чоловіків, не побоялася.

– Татко каже, що тільки так потрібно говорити з такими дядьками та тітками.

Під’їхала наша маршрутка. Дівчинка з мамою зайшли зі мною у салон.

– А ви самі звідки?

– Харків. Знаєте, до останнього сподівалася, що зможу залишитися вдома. Але коли ракета потрапила у сусідній будинок, буквально декілька метрів до наших вікон… То ми приїхали сюди. Тут живуть наші родичі.

– У вас дуже гарна вимова.

– Дякую, але ми ще вчимося. До війни говорили російською, адже у Харкові майже ніхто українську не вживає. Але після війни припинили. Донечка ходить у садочок, читає українські казки. Мені трішки важко, а їй все легко вдається.

Мені стало так приємно на душі. Адже наші люди усвідомлюють, що мова – це не просто набір звуків, а голос цілої нації! Згадайте уроки історії України та літератури. Згадайте, як письменників та композиторів вбивали за те, що вони писали та говорили українською мовою.

Мова – це наша перемога та воля. Говоріть українською, будь ласка!

Думка автора може не відображати думку редакції. Редакція не несе відповідальності за обґрунтованість і тлумачення думки автора, а сайт є лише носієм інформації.