Масована ракетна атака по заходу України: експерти назвали причини й можливі цілі

Ворог вдарив по двох прикордонних областях – Львівській і Волинській.

Сьогодні вранці, 15 серпня, Росія завдала одного з найпотужніших ракетних ударів за час війни по західних регіонах нашої країни. Від масштабної нічної ракетної атаки постраждали міста, які раніше не обстрілював ворог. Загалом, обстрілів зазнали 8 регіонів країни.

Змінили тактику, бо Київ не по зубах
Як зазначають експерти, ворог дещо змінив свою тактику.

“Раніше, яка б не була атака, більша частина ракет ворога летіла саме на Київ. Сьогодні вони змінили тактику. Гадаю, що до росіян нарешті дійшло, що пробити ППО Києва їм не під силу. Тому вони вирішили змінити регіон обстрілів. Думаю, там вони шукають резерви ЗСУ й західне озброєння, від якого залежить боєздатність наших частин і спроможність ведення наступальної операції. Тому так, це дійсно була доволі масована атака, коли майже всі ракети було спрямовано на західні регіони – Хмельницьку, Львівську, Івано-Франківську, Волинську області”, – розповів сайту ТСН.ua військовий експерт Олег Жданов.

Полюють на озброєння і аеродром
Експерт підкреслює, що росіяни вдарили по двох прикордонних областях – Львівській і Волинській, де може бути західне озброєння. В кожній із цих областей є залізнична колія і велика кількість автомобільних переходів, де також може бути транспорт із допомогою від партнерів.

“А в Івано-Франківській області, як уже раніше зазначалося, розташований військовий аеродром, де наші пілоти чекають відправлення на навчання до США. Але в той аеродром дуже складно влучити і він добре захищений, а ще так розташований, що не кожна ракета його знайде. Потрібно розуміти, що у ворога теж працює розвідка. І, на жаль, у нашому суспільстві є певний відсоток осіб, які здають координати місць зберігання. Тому вони (росіяни – ред.) і завдають вогонь по цих містах. Вони не можуть перекрити цей канал, але максимально намагаються його знищити. Тому цього разу ціллю став захід країни”, – розповідає Олег Жданов.

Перехвалені “Кинджали”
Натомість ворожі ракети влучають у житлові будинки. Наприклад, на Івано-Франківщині уламки ракети впали на приватний будинок у звичайному селі. А у Львові ракета влучила в дитячий майданчик посеред двору, залишивши там глибоку вирву й пошкодивши багато житлових будинків.

“Після передостанньої атаки по Україні з використанням “Кинджалів” з’ясувалася ще одна особливість цих ракет – вони мають мінімальну дальність, і за 900 кілометрів їхня точність падає. Вони кілометр не долетіли до місця, куди, найімовірніше, були спрямовані. Тому тут багато залежить від особливості зброї – точності наведення і її ефективності. А другий момент, ми ж дорослі люди, і розуміємо, що не все можна оприлюднювати”, – каже військовий експерт.

Ракета на кордоні з Румунією
Цього ранку одна з російських ракет пролетіла зовсім поряд із кордоном Румунії. Але, за словами експерта, не варто очікувати реакції румунської сторони.

“Жодної реакції з боку Румунії не буде. Чому? Бо Румунія діє чітко в рамках НАТО. Якщо і буде якась реакція на проліт ракети поряд із кордоном цієї держави, то лише колективна реакція від НАТО. Гадаю, що румунська сторона навряд чи буде вести якусь самостійну політику. Вони – частина єдиної системи безпеки, яку їм гарантує НАТО. Тому там і будуть ухвалювати рішення – що казати, а що не казати”, – зазначає Олег Жданов.

Хотіли вдарити по пілотах
Олександр Коваленко, військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив”, каже, що удар окупантів по Коломийському району Івано-Франківської області пов’язаний із тим, що там розташований аеродром, по якому ворог уже бив “Кинджалами”.

“Відомо, що на цьому аеродромі перебували пілоти, які готувалися до від’їзду на навчання на літаках F-16. Тоді ворог ударив по Коломийському району “Кинджалом” на упередження, щоб влучити по пілотах. Я так розумію, що після цього росіяни провели дорозвідку і вдарили повторно”, – розповідає сайту ТСН.ua Олександр Коваленко.

Шахеди – для дешевого терору
Щодо атаки по Львову, де ворог влучив у дитячий майданчик посеред житлових будинків, то експерт каже, що тут може бути фактор проблеми з точністю під час запуску ракет.

“Я погано знаю Львів і не знаю, що там поряд розташоване. Але я можу сказати, що росіяни цілеспрямовано здійснюють терористичні акти проти цивільного населення. Кожен їхній обстріл – це терор проти цивільного населення. Але тут потрібно розуміти, що для цілеспрямованого терору вони використовують більш дешевші засоби, а саме дрони-камікадзе типу “шахед”. А ракети використовують тоді, коли потрібно уразити якусь важливу чи стратегічну ціль, бо вартість ракети – це мільйони доларів”, – розповідає сайту ТСН.ua Олександр Коваленко.

Ракети з дефектами
Він додає, що ракети у росіян зараз дуже швидко виготовляють і від цього кульгає їхня якість.

“Це робиться дуже швидко, аврально, без технічного контролю. Вони його просто не проводять! Якість цих ракет дуже сумнівна. У таких боєприпасів багато дефектів, низькі характеристики, по точності вони дають досить серйозні помилки. Тому я не виключаю, що це могло бути відхилення від цілі, назвемо це так. Загалом, не секрет, що зараз до України надходить від партнерів необхідне нам озброєння, обладнання, боєприпаси, тому, можливо, у ворога була про це інформація, і він намагався завдати таких ударів по західних регіонах”, – підсумовує Олександр Коваленко.

Скільки це триватиме
В Повітряних силах ЗСУ кажуть, що ворог намагається уразити не лише військові, а й цивільні та інфраструктурні об’єкти, об’єкти паливно-енергетичного комплексу, критичної інфраструктури.

“Статистика свідчить про те, що ракетні удари ворога будуть завдаватися стільки, наскільки спроможна російська промисловість виготовляти ракети та отримувати дрони-камікадзе, які вони зараз намагаюся робити у себе”, – зазначив сайту ТСН.ua Юрій Ігнат, речник Повітряних сил ЗСУ.