Мобілізований москвич відмовився брати до рук зброю та оголосив голодування: Вже за два тижні його відпустили додому

У російській столиці Москві на війну проти України мобілізували 20-річного фрезерувальника з Московського державного технічного університету імені Баумана, незважаючи на броню з місця роботи. Протестуючи проти насильницької мобілізації, він два тижні голодував – і врешті-решт його відпустили додому.

Як передає Obozrevatel, Антон Гнідовець перший тиждень провів у парку “Патріот”, куди попередньо доправляють мобілізованих, а ще тиждень – у військовій частині у Селятині.

Там він відмовився надягати військову форму та підкорятися старшим за званням. Він розповів, що у військовій частині офіцери залякували впертих і погрожували відправити їх на передову чи ув’язнити.

“Погрожували посадити за статтею, погрожували викликати військову поліцію, прокуратуру. Погрожували відправити на передову і там же розстріляти. А я говорив про безглуздість цієї війни”, – розповідав росіянин.

Сам Гнідовець демобілізувався зі строкової служби восени 2021 року. Незважаючи на те, що МДТУ імені Баумана, де він працює, входить до реєстру організацій оборонно-промислового комплексу РФ – і за законом йому належала відстрочка, чоловік усе одно потрапив під “часткову” мобілізацію.

На знак протесту Гнідовець оголосив голодування. “Вони сказали, що їм байдуже: здохнеш – напишемо, що ти, мовляв, самовбився”, – згадує він.

У той час, як Антон перебував у військовій частині, його мати писала скарги до військової прокуратури, військкомату й збирала документи, щоб отримати клопотання та повернути сина.

“19 жовтня клопотання з військкомату було нарешті отримано. Співробітник військового комісаріату приїхав у частину з приписом на ім’я Гнідовця, згідно з яким той повинен прибути в об’єднаний військовий комісаріат Бабушкінського району. Фрезерувальник не чекав, поки за ним приїде службовий транспорт, викликав таксі та поїхав сам, а ввечері вже був удома”, – йдеться у матеріалі.