Можливі кислотні дощі: на Україну насуваються хмари з діоксидом сірки з вулкана в Іспанії

Повітряні маси з підвищеним рівнем концентрації діоксиду сірки SO2, які утворилися внаслідок виверження вулкана Кумбре-В’єха на острові Ла-Пальма (Іспанія), досягли території України. Зокрема, перевищення спостерігаються на значних висотах – 10-15 км.

Про це у четвер, 21 жовтня, повідомили на Facebook-сторінці Українського гідрометцентру, передає Obozrevatel. Водночас у приземному шарі атмосфери перевищень немає, тому на повітря це значним способом не впливає.

Однак в Укргідрометцентрі попередили: у разі випадання опадів утвориться слабокислий дощ. За словами спеціалістів, він не є небезпечним для навколишнього середовища.

Протягом наступної доби, 22 жовтня, хмари з підвищеним рівнем концентрації SO2 мають повністю покинути територію України. За прогнозами, вони відходитимуть у східному напрямку.

“До того ж, синоптична ситуація в Україні зараз є динамічною – повітряні маси доволі швидко переміщуватимуться територією нашої країни найближчими днями”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо: раніше заступник директора Інституту геофізики ім. С. Субботіна НАН України Олександр Кендзера зазначив, що з погляду можливих землетрусів виверження вулкана на Ла-Пальмі не становить для нашої країни небезпеки, оскільки острів розташований надто далеко. Однак, за його словами, подібні вулкани можуть бути небезпечними з погляду викидів в атмосферу.