На днях зустрівся з другом поляком: “– Як українці будуть воювати з Москвою? Я, як би не намагався, але не зможу відрізнити киянина і росіянина. Недавно стояв на заправці, чую, як двоє спорять про щось російською мовою”

Не думав, що колись скажу це, але поляки вже сміються з нас і нашої мови. Днями раніше я поїхав до Польщі. Там я маю доброго товариша, звати Павєл. Працюємо інколи разом. Я віз запчастини, ну ми зустрілися і він такий обійняв мене і каже:

– Друже, схоже, що біда не відступить! Яке ж у вас майбутнє? Як ви будете жити?!

– Ти про що? – питаю, бо не нічого не розумію, раніше він так не поводився. Розказує:

– Як українці будуть воювати з Москвою? Я, як би не намагався, але не зможу відрізнити киянина і росіянина. Недавно стояв на заправці, чую, як двоє спорять про щось російською мовою. Я ж то думаю, що то росіяни. Підходжу. Один з них став запитувати мене, як кудись проїхати.

Я йому кажу, щоб подзвонив путіну, нехай він розкаже, він по всьому світу помагає рускім. А той зразу як запінився.

– Я не рускій, я рускоязичний українєць с Кієва!

А я стою, дивлюсь на весь цей цирк і не можу допетрати, ну який з нього українець? Я добре чув російську мову, думаю справді обманює!

А ні! Бере і показує свій український паспорт, уявляєш? Я так глянув і подумав, що то фальшивка! Тому одразу пішов звідти.

Я послухав його, покивав. Він тоді питає мене:

– Ну і що це таке, люди? Та нема такого, щоб поляк у Варшаві не говорив польською, чи німець у Берліні не знав німецькою, чи француз у Парижі не розмовляв французькою.

Я зрозумів, що ми, українці, самі собі робимо ганьбу по цілому світу. Ну як можна називати себе українцем російською мовою? Як можна у своїй країні говорити нею, поширювати і розносити за кордони?

Напишіть собі на лобі чи викарбуйте назавжди: двомовних націй не існує! Треба забувати ту нав’язливу установку путіна, що ми двомовна нація! Адже російська мова – символ росії!

Тому, не важливо з яким символом pосій ти носишся по Україні, з російським триколором в руках чи з російським язиком на вустах!

Сepгiй Якимчyк