На Вінниччині оголосили надзвичайну ситуацію воєнного характеру: що відбувається

У Ладижині Вінницької області оголосили надзвичайну ситуацію воєнного характеру у зв’язку з відсутністю теплопостачання до міста.
Як повідомив очільник ОВА Сергій Борзов, таке рішення ухвалила Вінницька обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Борзов уточнив, що після ракетного обстрілу Ладижинської теплової електростанції виникла аварія в мережах теплопостачання міста. Через це в Ладижині розгорнуть роботу надзвичайного штабу з ліквідації наслідків аварії, повідомляє Громадське.

За словами глави ОВА, заходи, які досі вживають Ладижинська міська рада та її виконавчий орган, вкрай недостатні: 18 тисяч мешканців залишаються без опалення, а єдина можливість обігріти свої оселі — це електроприлади.

Він наголосив, що терміново потрібна координація сил та засобів цивільного захисту, військового командування та підприємств критичної інфраструктури.

«Надзвичайний штаб уже працює. Робимо все, щоб відновити роботу теплових мереж Ладижина. Розгортаємо додаткові пункти обігріву», — розповів Борзов.

Перед цим очільник ОВА скликав термінову нараду щодо надзвичайної ситуації в Ладижині. За її результатами Валерій Коломєйцев, який з 2001 року очолював місто, достроково склав свої повноваження під час воєнного стану.

«Децентралізація дала великі можливості місцевій владі змінити радянську систему опалення міста. Проте роками кошти витрачалися на все що завгодно, окрім створення сучасної автономної теплової мережі. Терміново шукаємо рішення», — написав Борзов.

Загальна кількість абонентів у Ладижині становить майже 7 тисяч. З них 16 — це заклади соціально-культурного призначення, а решта — квартири в багатоквартирному житловому фонді. Без послуг теплопостачання перебувають приблизно 17,5 тисячі жителів міста.