На випадок боїв у місті: Київська міська військова адміністрація активно розпочала підготовку механізмів життєзабезпечення в разі повторного вторгнення

У Києві влада затвердила порядок видачі продуктів. На випадок, якщо у місті вестимуться активні бойові дії, жителі зможуть отримати товари безкоштовно.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на розпорядження Київської міської військової адміністрації №583.

Як отримати

Як вказано в документі, отримати товари можна буде на підставі письмової заяви особи або її представника та пред’явивши в центрах надання адміністративних послуг документи, а саме:

  • паспорт громадянина України (для іноземців та осіб без громадянства – документ, що засвідчує особу та підтверджує спеціальний статус),
  • ідентифікаційний код,
  • довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Крім того, уповноважена особа також надає документ, що підтверджує її дії.

Зазначається, що безкоштовну видачу товарів тривалого зберігання здійснюватимуть на підставі виданого за заявою талона.

Хто видаватиме

Згідно з розпорядженням, видавати безкоштовні товари будуть органи соціального захисту населення, територіальні центри соціального обслуговування громадян, центри соцслужб для сім’ї, дітей та районних у місті адміністрацій.

Чи вистачить продуктів?

Нагадаємо, ще в березні цього року в КМДА заявили, що в Києві накопичили необхідних продуктів харчування для двох мільйонів жителів у разі блокади міста і їх вистачить на два тижні.

Чи є ризик повторного вторгнення росіян у столицю

Ще 2 квітня ЗСУ повністю звільнили Київську область від окупантів. Але варто розуміти, що ризик поновлення агресивних дій щодо інших регіонів, не лише Сходу, можливий. Відтак у Міністерстві оборони такі сценарії розглядають.

Про можливе повторне вторгнення російських окупантів з території білорусі говорять від початку військових навчань на території країни. Так, 8 липня самопроголошений президент олександр лукашенко їх продовжив, відповідно ризики залишаються.

Водночас радник міністра внутрішніх справ України Віктор Андрусів наголосив, що імітація діяльності на території Білорусі – не що інше, як маневрування із метою розтягнути наші сили.