На Заході України знайдено справжній скарб! Дефіциту тепер не буде. Виявлено величезні поклади: подробиці

Видобуток харчової та технічної солі у Буштинському родовищі на Закарпатті може перекрити потреби України в цьому продукті на 100%. Так, буде повністю подолано дефіцит української столової солі, яка практично зникла з магазинів після закриття заводу “Артемсіль”, а також солі для посипання доріг взимку. Проте сіль із Закарпаття з’явиться на українському ринку не одразу.

Після попередніх геологічних досліджень на Закарпатті виявили колосальний соляний пласт, що розпочинається з 35 до 500 м. Про це повідомив голова Закарпатської ОВА Віктор Микита, передає Obozrevatel.

За його словами, роботи на родовищі вже стартували в межах інвестиційної угоди з компанією “Катіон інвест”. “Йдеться про кейс, який дозволить розробляти Буштинське соляне родовище і видобувати до 150 тис. тонн солі на місяць методом підземного вилуговування через свердловини з поверхні землі”, – зазначив Микита.

Перша технічна сіль із родовища надійде на ринки через 6 місяців. Потреба України у ній становить до 450 тис. тонн за зимовий сезон, і Буштинське родовище може її покрити. А вже після розвитку інфраструктури підприємство розпочне постачання столової солі для населення.