Напад з Білорусі: кому першими збирати тривожні валізки

На Рівненщині розробили план авакуації населення у випадку, якщо відкриється другий фронт і буде наступ з Білорусі.

Говорять зокрема про евакуацію цивільних із двох прикордонних районів, повідомляє РадіоТрек.

Це зовсім не означає, що зросла загроза вторгнення, однак варто бути готовими. В адміністрації розробили маршрути для виїзду на власних автівках. План евакуації прорахували, опираючись на досвід Запоріжжя та Чернігівщини.

“Ми чомусь завжди реагуємо після того, як щось трапляється. Тому в цілях і профілактики, і в цілях чергового навчання”, – пояснює заступник керівника Рівненської ОВА Сергій Подолін.

Першими у списках на евакуацію йдуть безпорадні та соціальнонезахищені. Влада готує транспорт:

“Шкільні автобуси, говоримо про підприємців, про перевізників”, – розповідає селищний голова Рокитного Григорій Таргонський.

Люди на Поліссі живуть майже звичним життям, втім, прислухаються – що чути з Білорусі.

Але чиновники і військові закликають: про всяк випадок варто мати тривожні валізки. Про евакуацію, якщо в ній буде потреба, повідомлять офіційно і заздалегідь.

На Волині підготували план евакуації цивільного населення на випадок вторгнення Білорусі.

Найперше план евакуації стосуватиметься прикордонних із Білоруссю районів: Камінь-Каширського та Ковельського. Зокрема тих громад, які знаходяться безпосередньо на кордоні з Республікою Білорусь.

▪️ро шляхи евакуації, місця де буде знаходитись транспорт для перевезення людей в безпечне місце – знають керівники громад та районних військових адміністрацій.

Про це розповів перший заступник голова обласної військової адміністрації Сергій Мовенко.