Наше терпіння луснуло! ЗСУ мають самі визначати, як звільнятимуть території, окуповані Росією до 24 лютого

Радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван заявив, що Збройні сили України повинні самостійно визначати, коли і як звільняти території, окуповані росією до повномасштабного вторгнення, тобто окремі райони Донеччини, Луганщини, а також Крим.

Про це він сказав під час під час виступу на 17-ій зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES), цитує пресслужба YES, передає Громадське.

«ЗСУ мають самі визначати свої завдання та свої дії щодо того, що робити із територіями, окупованими в 2014-2015 роках. Демократично обраний президент України Зеленський має це визначити, оскільки він відповідальний перед українським народом за цілі цієї війни», — зазначив Салліван.

За його словами, ціль США та союзників полягає у сприянні досягненню цілей України.

«Головним інтересом США у цій війні є сприяння відновленню територіальної цінності України, чи то шляхом перемовин, чи на полі бою», — додав радник Байдена.

Салліван також відзначив позитивні наслідки контрнаступу українських військ на Харківщині та на півдні країни.

«Цей контрнаступ, окрім всього, показує, що не можна просто заявити, що росія назавжди зайняла окуповані території та нав’яже їм свій політичний лад. Це важливий сигнал як на військово-тактичному, так і на політично-дипломатичному рівні. І ми підтримаємо зусилля ЗСУ логістикою, постачанням, зброєю, обладнанням», — наголосив він.