Настав час! Зрозумійте нарешті – Давайте офіційно це оголосимо і накажемо росіянам припинити вогонь. Війну неможливо зупинити без втручання НАТО, – колишній головнокомандувач силами США та НАТО

«Для НАТО настав час зрозуміти: або Альянс виходить за окреслені рамки, або припиняє свою діяльність», – таку позицію висловив колишній головнокомандувач силами США та НАТО Веслі Кларк під час обговорення подій на російсько-українському фронті, організованого «Атлантичною радою», повідомляє «Голос Америки».

Неурядовий аналітичний центр у Вашингтоні зібрав думки провідних військових аналітиків, які у різні роки були командувачами сил НАТО.

Колишній головнокомандувач (1997-2000 років) союзними силами США та НАТО, генерал у відставці Веслі Кларк висловив судження, що для того, щоб зупинити російську агресію проти України необхідне пряме втручання сил НАТО.

«Ідея Генерального секретаря Йєнса Столтенберга, яка сьогодні знайшла підтримку, що НАТО не може нічого зробити, якщо не буде прямої атаки, ця ідея була знівельована іще у 90-х роках. Настав час повернутися до уроків, які ми засвоїли. НАТО має втрутитись. Давайте офіційно це оголосимо і накажемо росіянам припинити вогонь. Війну неможливо зупинити без втручання НАТО», – зазначив на прес-конференції генерал армії США у відставці Веслі Кларк.

За словами Кларка, втручання НАТО залежить від політичної волі та «рішучості національних лідерів».

Як приклад, воєнний експерт навів дії НАТО в Югославії. Без формальної згоди Ради Безпеки ООН 24-го березня 1999 року війська НАТО почали операцію в тодішній федеративній державі, охопленій війною і в які розпочався геноцид. Це були переважно військово-морські і військово-повітряні формування США, Великої Британії, Франції та Німеччини.

«Авжеж, я сподівався, що це станеться (пряме втручання НАТО –​ ред.). Але тут я не оптиміст. Можливо, певна коаліція держав могла би вступитися. Також було б чудово, якби вони потенційно мали підтримку ООН. Але станом на зараз увесь Альянс навряд чи піде на такий крок. Хоча особисто я підтримав би це рішення», –​ заявив Філіп Брідлав, генерал армії США у відставці, командир об’єднаних збройних сил НАТО в Європі 2013-2016 років.

За словами Брідлава, зараз США мають посилити свою участь і надавати більше озброєння Україні. Він також вважає, що останній транш військової допомоги Україні був недостатнім.