‘”Назріває перелом”: генерал Маломуж спрогнозував, коли закінчиться війна

Генерал української армії Микола Маломуж вважає, що найближчим часом буде перелом у війні, яку РФ розв’язала проти України. Закінчення бойових дій, за його прогнозом, варто очікувати на початку травня.

Своєю думкою колишній керівник Служби зовнішньої розвідки (СЗР) України поділився в інтерв’ю “Обозревателю”.

Маломуж констатував новий етап у протистоянні у зв’язку з тим, що ЗСУ пішли у контрнаступ. Військовим вдалося сильно відкинути ворога на Київському, Харківському та Миколаївському напрямках. Хороші результати є під Херсоном та Сумами.

Генерал зазначив, що такий успіх ЗСУ – це результат професіоналізму та наявності західної військової техніки та зброї. Українська армія впевнено громить позиції росіян, їхню авіацію та ракети.

“Ми завдали потужної шкоди російській армії – понад 40% озброєння, техніки та живої сили противника знищено… Цілі бригади та полки армії РФ переможені”, – розповів екс-керівник СЗР.

Серед розбитих виявилася і легендарна російська Кантемирівська дивізія, яка вважалася однією з найсильніших у російській армії.

Перелом, за даними генерала, трапиться, коли ЗСУ підуть у тактичний наступ. Пріоритетні напрямки – Київський, Херсонський, Сумський, а також Маріупольський.

Ворог, попередив Маломуж, також не сидить, склавши руки. Росіяни підтягують нові резерви, перекидаючи до України війська з Далекого Сходу та Кавказу.

“Нам треба готуватися до нової хвилі протистояння та нової активної фази бойових дій”, – повідомив генерал.

Він упевнений, що успіху росіяни не матимуть, тому що їхні резерви надто малі – близько 15 тисяч людей. Мобілізаційні ресурси української армії набагато сильніші. Крім того, Захід продовжує постачати наші війська озброєнням.

“Росія боїться, що ЗСУ підуть в активний наступ, і тоді можливий системний провал”, – повідомив Маломуж.

Він додав, що це буде дуже тяжка репутаційна поразка для Кремля, яка призведе до деморалізації населення.

“Ми бачимо, що назріває перелом у цій війні”, – повідомив Маломуж.

Він додав, що все залежить від того, наскільки успішним буде контрнаступ ЗСУ, тобто, чи перетвориться тактичний наступ на стратегічний. Ймовірно, він відбудеться протягом 7-10 найближчих днів.

“Припускаю, що протягом місяця війна може закінчитися”, – повідомив генерал.