Обмежень бити по Криму немає, сподіваємося отримати ракети ATACMS — Олексій Резніков

Міністр оборони Олексій Резніков заявив, що Україна не має обмежень на ураження російських військових об’єктів в тимчасово окупованому Криму. Про це він заявив в інтерв’ю «Голосу Америки», передає Громадське.

Рєзніков сподівається, що США нададуть Збройним силам України ракети ATACMS для HIMARS із дальністю 300 кілометрів.

За словами очільника оборонного відомства, цього вистачить, щоб вражати цілі на всіх окупованих територіях, і навіть у прикордонних областях росії.

Він також наголосив, що не бачить наразі в Україні можливості «замороження» війни, як це було з 2014 року на сході країни. Водночас він допускає пониження активності бойових дій.

Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк розповідав, що такі об’єкти як Кримський міст мають бути знищені, та спрогнозував нові вибухи на захопленому півострові у найближчі місяці.

Міст через Керченську протоку відкрили у травні 2018 року. У грудні 2019 року росія запустила ним залізничне сполучення, після чого США запровадили додаткові санкції.

З початку повномасштабного російського вторгнення в Україні почали обговорювати ідею знищення цього мосту, адже саме через нього російсько-окупаційні війська перекидають підкріплення своїй армії.

Ще у квітні секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов заявив, що Збройні сили готові завдати удару по Кримському мосту за першої ж нагоди, а втім, поки що Україна не має настільки далекобійної зброї.