Охорона Укрексімбанку напала на журналісти “Схем” за наказом голови правління: деталі інциденту

Охоронці державного Укрексімбанку вчинили напад на журналістів програми “Схеми” (Радіо Свобода). Інцидент стався під час запису інтерв’ю з головою правління фінустанови Євгеном Мецгера прямо в його кабінеті.

Відзначається, що Мецгері не сподобався один з питань журналіста-розслідувача Кирила Овсяного, після чого він наказав охороні “прибрати камери” і “дістати з них касети”.

Журналісти повідомляють, що співробітники банку застосували силу до оператора, відібрали дві камери, а також карти з записом.

Співробітники банку забороняли знімати все це на телефон, а також не дозволяли залишити приміщення. Через годину знімальній групі повернули техніку, але відео все інтерв’ю і самого нападу було видалено.

Журналіст зміг записати те, що відбувалося на диктофон. Представники редакції, які прибули на місце події, викликали поліцію і написали заяву про перешкоджання журналістській діяльності.

Варто відзначити, що саме державний Укрексімбанк, дав можливість рейдеру Сергію Пашинському здійснити захоплення Житомирської кондитерської фабрики, майно якої було в заставі у банку. Злочинна змова керівництва банку з одіозним рейдером завдало державі збитків на більш ніж 1 мільярд гривень.