От і все, чуда не сталося: патрульному, який при затриманні застрелив водія оголосили рішення суду та обрали запобіжний захід

У Кіровському райсуді Дніпра обрали запобіжний захід патрульному поліцейському Єгору Звонкову, який смертельно поранив людину після затримання авто.

Про це повідомляють кореспонденти Суспільного з зали суду.

Сам правоохоронець не прибув до зали суду за станом здоров`я. Але він брав участь у засіданні онлайн.

Прокуратура вимагала обрати запобіжний захід затриманому патрульному — 60 діб арешту без права внесення застави. Зокрема, прокурор Артем Желіба зазначив, що поліцейський мав попередити про застосування табельної зброї.

Адвокатка затриманого патрульного поліцейського Юлія Сегеда вважає підозру щодо вчинення умисного вбивства її підзахисним необґрунтованою.

“Обвинувачувати особу в особливо тяжкому злочині і при цьому не дослідити, не встановити — навіть елементарно — подію, яка вміщується в 10 хвилин, на мій погляд, це дуже поверхневий підхід. І підозра, на мій погляд, не є обґрунтована”, — сказала вона.

За її словами, у підзахисного черепномозкова травма і забій тканин, тож для нього вимагають стаціонарне лікування.

Також Юлія Сегеда прокоментувала у суді відео з бодікамер поліцейських під час інциденту.

Каже: її підзахисний рятував життя напарниці.

“Що ми бачили далі? Далі ми бачили напад, фізичний напад на співробітників поліції… Я переглядала це відео більш детально. Там видно, що коли чоловік (смертельно поранений патрульним — ред.) зробив цей прийом, від якого підозрюваний впав на землю, то він одразу побіг добивати патрульну. Він побіг добивати співробітника поліції. І він дійсно наніс їй удари. Ми бачимо, що в неї капає кров. То що зробив підозрюваний? Він рятував життя своєї напарниці”, — сказала Сегеда.

Адвокати затриманого патрульного просять суд призначити запобіжний захід їхньому підзахисному — особисте зобов’язання, домашній арешт або звільнення під заставу.

Затриманий патрульний заявив у суді, що своєї провини не визнає.

“З підозрою я не погоджуюся абсолютно”, – сказав він.

За словами поліцейського, він застосував зброю тільки після того, як були застосовані всі можливі засоби, і для захисту свого життя.

Він також не погоджувався на запобіжний захід – тримання під вартою, адже, як заявив, перебуває на лікуванні, по-друге, не вчиняв злочину, в якому його підозрюють.

Адвокатка патрульного Юлія Сегеда після обрання запобіжного заходу своєму підзахисному сказала, що погоджується з тим, що питання перевищення ним службових повноважень спірне і потребує досліжень. Проте щодо умисного вбивства, за яким також порушили справу, категорично була не згодна.

“Щодо перевищення повноважень. Згодна, що це спірне питання. Згодна, що це треба вирішувати протягом слідства, згодна, що буде ще багато експертиз. І, звісно, це досліджуватиметься в процесі слідства. Але щодо умисного вбивства, то з цим я категорично не могла погодитися. І ви сьогодні чули, що прокурор не переконав. Не знаю як вас, але мене прокурор не переконав”, — сказала вона.