Ото почнеться “шухер” – Верховна Рада розпочинає тотальну перевірку всіх нардепів на предмет перебування за кордоном

У Верховній Раді планують створити тимчасову слідчу комісію (ТСК), яка перевірить факти та причини перебування поза межами території України народних депутатів, які виїхали з країни після повномасштабного вторгнення рф.

Про це повідомив голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, передає Громадське.

На думку Стефанчука, створення такої тимчасової слідчої комісії буде ініційовано «найближчим часом». Комісія має визначати всі факти перебування народних депутатів не на території України, причини цього та рекомендувати відповідні рішення до ухвалення у Верховній Раді України.

«Тому зараз ми на шляху до того, щоб депутати, які не виконують своїх функціональних обов’язків, не мали можливості працювати в стінах українського парламенту», — сказав Стефанчук.

Він наголосив, що парламентаріям, які не беруть участі в пленарних засіданнях Верховної Ради або в засіданнях комітетів, зарплата не виплачується, оскільки вони не виконують своїх функцій як народні депутати. Це ж, за його словами, стосується і їхніх помічників.

«Якщо є такі парламентарії, щодо яких відкрито кримінальні провадження, то ми вже відкликали їх з посад у комітетах. Це, зокрема, пан Медведчук і пан Ковальов», — додав Стефанчук.

На початку червня на розгляд Ради внесли законопроект, яким пропонується спростити нардепам процес виїзду за кордон. Автори документа пропонують у період воєнного стану дозволяти парламентарям працювати за межами України лише у разі службового відрядження, оформленого в установленому порядку.