Після сьогоднішнього обстрілу України Росією, Президент США Байден вийшов і терміново оголосив про…

Президент США Джо Байден доручив Держдепу спрямувати нові кошти на військову допомогу Україні. Йдеться про виділення 400 мільйонів доларів США.

Ці кошти будуть спрямовані на закупівлю “предметів оборонного призначення та послуг Міністерства оборони”, а також на підготовку українських військовослужбовців. Про це йдеться у меморандумі, що з’явився на офіційному сайті Білого дому.

“Відповідно до повноважень, наданих мені як президенту Конституцією та законами Сполучених Штатів Америки, включно з розділом 621 Закону про іноземну допомогу 1961 року, цим я делегую Державному секретарю повноваження… керувати вилученням до 400 мільйонів доларів США на предмети оборонного призначення та послуги Міністерства оборони, а також військову освіту та підготовку, щоб надати допомогу Україні”, – зазначено у підписаному Байденом 23 листопада документі.

Деталі нового пакету допомоги від США на 400 мільйонів доларів, який анонсував Білий дім:

▫️Боєприпаси для NASAMS та HIMARS;
▫️150 великокаліберних кулеметів з тепловізійними прицілами для боротьби з БПлА (UAS);
▫️200 високоточних артилерійських снарядів калібру 155 мм;
▫️10.000 120-мм мінометних мін;
▫️високошвидкісні протирадарні ракети (HARM);
▫️150 транспортних засобів HMMWV;
▫️понад 100 легких тактичних машин;
▫️понад 20.000.000 боєприпасів до стрілецької зброї;
▫️понад 200 генераторів;
▫️частини до 105-мм гаубиць та іншої техніки.

Як зазначив головний закупник зброї для армії США Дуг Буш, прискорення роботи щодо укладання контрактів залежить від одночасного виконання процесів, які раніше відбувалися послідовно, і ґрунтується на уроках, винесених із пандемії коронавірусу.

Сполучені Штати уклали контракти з виробниками зброї на суму близько 1 мільярда доларів із другої половини жовтня, переважно на боєприпаси та ракети.

Загалом американську військову допомогу Києву за час повномасштабної війни оцінюють у 20 мільярдів доларів.