Понеслась! Лукашенко звинуватив Україну в обстрілі Білорусі й наказав “взяти під приціл” столиці противників

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко звинуватив Україну в запуску ракет по території Білорусі та наказав своїм військовим “взяти під приціл” центри ухвалення рішень у столицях противників Мінська.

Джерело: Лукашенко 2 липня на урочистих зборах з нагоди Дня незалежності, передає УП з посиланням білоруське держагентство БЕЛТА.

Пряма мова: “Нас провокують. Мушу вам доповісти: три дні тому, може, трохи більше, з території України намагалися завдати удару по військових об’єктах на території Білорусі. Але, слава богу, протиповітряними комплексами “Панцир” вдалося перехопити всі ракети, які були пущені збройними силами України”.

Деталі: Лукашенко також заявив, що наказав військовим взяти під приціл центри прийняття рішень у столицях противників Мінська.

“Хочу попередити “яструбів” і сказати вам відверто: трохи менше місяця тому мною відданий наказ підрозділам збройних сил взяти під приціл, як зараз модно говорити, центри ухвалення рішень у ваших столицях з усіма наслідками, що випливають”, – сказав він.

Лукашенко попередив, що якщо тільки противники Мінська посміють “завдати удару, як вони планують, по Гомелю, на півдні, по Мозирському НПЗ, по летовищу в Лунинці або Бресту, відповідь буде миттєва, просто в одну секунду”.

“Чим відповісти, у нас є, і не тільки тим, про що ми говорили нещодавно з президентом Росії. Я давно до цього готувався. Пам’ятаєте, я говорив про ракетні виробництва, “Полонези” – ви повністю під ударом цих ракет. Я не буду дивитися – хто в офісах, а хто у палацах сидить. Відповідатимемо жорстко та рішуче”, – погрожує Лукашенко.

Також він сказав, що Мінськ та Москва мають бути готовими протягом доби дзеркально відповісти на нібито агресивні дії Заходу.

При цьому самопроголошений президент переконує, що Білорусь не прагне воювати в Україні, і республіці ця війна “абсолютно не потрібна”.

“Я клятвенно вас запевняю: жоден солдат Білорусі на території України не воює”, – сказав він.

“Хочу сказати тим, хто переживає, буде Лукашенко воювати там чи ні: послухайте, ми воюватимемо – ще раз повторюю – тільки в одному випадку – якщо ви переступите останній метр нашої землі і вторгнетесь на нашу землю. Якщо ви вбиватимете наших людей, ми відповімо”, – заявив Лукашенко.

Водночас, самопроголошений президент вважає, що українська влада була б рада вторгненню Білорусі в Україну.

“Вони були б раді, я це точно знаю, якби ми туди увійшли. Їм це треба, тому що наказано “звідти”, і начхати їм на загибель мирних жителів. В українських політиків і президента політика одна: чим більше загине українців, тим більше він кричатиме на весь світ про звірства “фашистів із Росії та Білорусі””, – заявив Лукашенко.