Попався “голубчик” “Світить 12 років”: СБУ вдалося спіймати особистого інформатора Стрелкова-Гіркіна..

Зловмисників, які збирали дані про українських захисників, затримали на Донбасі. Один з них Добровільно працював iз терористом Ігорем Стрелковим.

Про це розповіли у Службі безпеки України. Там завершили досудові розслідування щодо російських агентів.

СБУ вже передала до суду матеріали кримінальних проваджень. Зловмисники збирали інформацію про переміщення підрозділів Сил оборони на Сході.

Зловили на гарячому агентів Кремля затримали під час спецоперації СБУ у Донецькій області. Один із чоловіків був особистим інформатором “міністра оборони днр” Стрелкова-Гіркіна. Терориста він знайшов вже після 24 лютого через заборонену соцмережу “Однокласники”.

Листування з терористом / Скриншот СБУ

Зловмисник запропонував окупанту “допомогу”. Зокрема, за вказівками Стрелкова збирав у Слов’янську інформацію про місця тимчасового базування і маршрути переміщення підрозділів ЗСУ. Також затриманий передавав росіянам локації місцевих держустанов та об’єктiв критичної інфраструктури.

Встановлено, що передачу закритих відомостей ворожий агент здiйснював з власного акаунта у вигляді міток на електронних картах з детальним описом прилеглої місцевості, – розповіли в СБУ.

Працівникам СБУ вдалося вчасно затримати чоловіка. Під час цього він якраз намагався надіслати агресору оборонної інформації.

Також СБУ затримала мешканця селища Клебан-Бик. Його з початку повномасштабного вторгнення завербував представник фсб. Чоловік проводив розвідувально-підривну діяльність у Краматорському районі. Головним завданням було шукати колони української військової техніки й передавати геолокацію через анонимний месенджер.

Обох затриманих підозрюють за такими статтею про несанкціоноване поширення інформації про переміщення або розміщення Збройних Сил України вчинене в умовах воєнного стану. Чоловіки отримають покарання – до 12 років ув’язнення.