Послухайте мене! Забудьте про “вантажівку”, про “камікадзе” та інші дурниці: міст не можна зруйнувати поверхневим вибухом

Про Кримський міст, фізик Юрій Гиммельфарб у своїй колонці: “Послухайте мене (оскільки я фізик за першою вищою освітою). Для початку наведу простий приклад: Якщо ви на відкритій долоні підірвете петарду, то відбудетеся опіком долоні (не більше). Якщо ви стиснете руку в кулак і зробите те саме – вам розірве кисть.

Тепер поясню:

Жоден міст не можна зруйнувати поверхневим вибухом, не впровадженим зсередини його конструкційні вузли. Немає “не ядерних” зарядів, здатних забезпечити необхідну міру бризантності. Особливо це очевидно для такої монументальної споруди, як Кримський міст.

Більше того, відповідно до законів фізики, що потужніший вибух, то енергійніше відбувається т.зв. “ефект піднесення”, при якому розпечені газові маси йдуть шляхом найменшого опору – т.зв. у вільний простір, а чи не в щільні структури.

Висновки:

– ніякий вибух цистерни не може обрушити ДВА прольоту мосту. Тим більше, сама залізнична гілка залишилася ціла.

– ніякий “авто-камікадзе” не може таке зробити (за винятком випадку, якщо у нього в багажнику була атомна бомба – але тоді рознесло б не два прольоти, а все в радіусі 2 км)

Одне з двох:

а) закладена вибухівка в несучі конструкції мосту

б) точний удар у несучі конструкції автомобільної частини мосту

Так що забудьте про “камікадзе”, “вантажівку” та інші дурниці.”

Думка автора може не відображати думку редакції. Редакція не несе відповідальності за обґрунтованість і тлумачення думки автора, а сайт є лише носієм інформації.