Повістки попруть як ніколи раніше. Торкнеться кожного! Модернізація мобілізації

До Верховної Ради України внесено законопроект, яким пропонується дозволити працівникам ЖКГ та інших організацій, які відповідають за житлові будинки, надавати інформацію про потенційних призовників та вручати повістки до ТЦК та СП. Законопроект також пропонує мобілізувати лише «мотивованих патріотів» і залучати громадян, які не налаштовані воювати, на ролі держави, що підтримують економіку.

Про це повідомляє «obozrevatel»

Законопроект за номером 9566 від 7 серпня 2023 року подав народний депутат Георгій Мазурашу від фракції «Слуга народу». Текст пропозиції доступний на офіційному сайті Верховної Ради.

Попередні ініціативи Мадзураша викликали суперечки. У період з 2019 по 2022 рік він представив значну кількість законопроектів, хоча дуже мало хто з них зрештою отримали голосування. Жоден із його особистих законопроектів не отримав підтримки колег.

У своїй останній пропозиції Мадзурашу прагне юридично уповноважити працівників комунальних служб та власників власності вручати повістки особам, які підлягають призову на військову службу. Крім того, він припускає, що ці люди будуть збирати інформацію про потенційних призовників та допомагати їм у відвідуванні ТЦК та СП.

Крім того, законопроект пропонує дозволити призовникам подавати відмови від мобілізації за особистими чи релігійними переконаннями.


Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, він спрямований на «підвищення мотивації громадян до захисту Вітчизни, впорядкування мобілізаційних заходів щодо залучення мотивованих патріотів у військові частини, зниження непотрібної соціальної напруженості, сприяння підтримці та зміцненню вітчизняної економіки».