Путін готовий піти на нову дурість, в них ще вистачає ракет та авіації. Це буде страшна помилка для Росії, але їхні дії свідчать про те, що зі звичайною логікою до них підходити не можна, – військовий ЗСУ

Вторгнення в Україну було помилкою президента країни-агресора Володимира Путіна. Але в нього вистачить дурості, щоб зробити ще один безглуздий крок – відкрити другий фронт, піти війною на одну з країн НАТО. Це може скінчитися катастрофою для Росії.

Наразі у ворога ще багато ракет та іншої зброї, але об’єктивно українська армія за місяці війни стала сильнішою, а російська – слабшою. Якщо в РФ буде оголошено загальну мобілізацію, знищення нової порції ненавчених російських солдатів не стане проблемою для української армії.

Таку думку в ексклюзивному інтерв’ю висловив журналіст, політичний експерт, доброволець ЗСУ Кирило Сазонов, передає Obozrevatel.

– У Німеччині припустили, що Путін може відкрити другий фронт, зокрема піти війною на одну з країн НАТО. Нібито для цього в нього достатньо ресурсів. Ви погоджуєтеся з такими оцінками?

– Насправді для Росії відкриття другого фронту було б неймовірною дурістю. Вести війну на два фронти – це дуже погано, дуже важко, практично завжди закінчується поразкою.

Але й відкриття першого фронту проти України було дикістю та дурістю, страшною помилкою. Через це Росія тепер перебуває в ізоляції, втрачає партнерів, втрачає економіку і, в принципі, прямує до катастрофи. Про наддержаву не може бути й мови.

Гадаю, у Путіна вистачить дурості відкрити другий фронт, наприклад, напасти на Польщу або якусь країну Балтії. Тим більше, що в їхніх головах – і так війна з усім НАТО на території України. Вони не можуть повірити в те, що Україна просто за підтримки партнерів лупцює їх уже півроку й про жодний Київ за три дні не йдеться навіть жартома.

В них ще вистачає ракет, авіації, техніки на консервації. Ну, а людей можна мобілізувати.

Це буде безглузде рішення, це буде страшна помилка для Росії, але їхні дії свідчать про те, що зі звичайною логікою до них підходити не можна, оскільки напад на Україну був абсолютно нелогічним.

– Зрозуміло, що в Кремлі голова з логікою не товаришує, проте Путін досі не оголосив загальну мобілізацію в Росії. Із чим це пов’язано? І якщо оголосить, що ми матимемо тут?

– Наразі вони намагаються закривати питання за рахунок найманців, і не лише з Росії, контрактників. Вони вербують і в Африці, і в Сирії. Але особовий склад знищується. Наприклад, 1 вересня знищено 450 осіб, перед тим – 400. Нещодавно ці цифри вважалися рекордними, а сьогодні ЗСУ викорчовують їх із шаленою швидкістю, і ворог уже відчуває дефіцит особового складу.

Якщо Путін оголосить загальну мобілізацію, купа ненавчених людей без жодної мотивації… Для мене як для людини, яка стріляє з автомата та карабіна, це створить додаткове навантаження, а от нашій артилерії буде абсолютно байдуже, скільки людей рухаються в наш бік. Вона просто накриває площі. Так каже мій друг-артилерист, а він за свої слова відповідає.

– ЗСУ розпочали контрнаступ на півдні. Які переваги наша армія має сьогодні, щоб ця контроперація була успішною? Об’єктивно.

– Об’єктивно ми надалі вчимося воювати. У нас – дедалі більше людей, які вміють воювати, можуть використовувати імпортну техніку, артилерію та ракетні установки союзників.

Ми чудово навчили поповнення людей, які прийшли з нуля навесні. Спілкуючись із досвідченішими бійцями в реальних умовах, навчилися воювати. Мотивації в нас не поменшало. Завдяки волонтерам і державі ми стаємо дедалі краще екіпірованими.

Тож ми об’єктивно стали сильнішими. А Росія – набагато слабшою. Вона багато втратила, вона втратила віру у власні сили, мотивації жодної немає, бо мотивація була лише для легкої прогулянки.

Раптового перелому не було. Це був поступовий процес. Ми ставали сильнішими, вони – слабшими, і рано чи пізно все це закінчується контрнаступом.

– Щодо ситуації на Запорізькій АЕС. Туди поїхала місія МАГАТЕ, і того ж дня станцію обстріляли. Яка ваша думка про те, що відбувається?

– Я не дуже вірю самій місії МАГАТЕ, бо там дуже багато людей із російськими паспортами. Вони одержують гроші, зокрема, від Росії. Росія добирала туди представників лише лояльних країн, і МАГАТЕ на це пішло.

Тому я ставлюся до місії дуже обережно та підозрюю, що це неофіційний інформаційний союзник Росії. Вони можуть нас неприємно здивувати.

З іншого боку, варто дивитися на речі реально. Їхня дорога туди буде пов’язана з безліччю труднощів, і у всьому цьому звинуватять Україну.