Росія має намір застосувати літаки “судного дня”! Армія рф планує завдати удару по місцях дислокації отриманих Україною РСЗВ HIMARS

Американські РСЗВ HIMARS на службі в ЗСУ завдають російським окупантам серйозних втрат. У російській армії не придумали нічого кращого, як спробувати нейтралізувати їх своїми стратегічними бомбардувальниками Ту-95МС.

Про це пише видання Defense Express з посиланням на інформацію, отриману від декількох власних джерел, передає Obozrevatel. Для цього росіяни намагаються відстежити місця дислокації HIMARS та маршрути їх поставки в Україну.

“Ймовірно, рашисти хочуть дістати РСЗВ за допомогою бомбардувальників не безпосередньо під час виконання завдання, а в місцях їх розташування, спираючись на дані своєї розвідки (яка часто дає багато “промахів”, що призводить до цинічних та злочинних ударів по цивільній інфраструктурі з жертвами серед мирного населення)”, – йдеться у повідомленні.

Видання зазначає, що така інформація збігається з тим, що росіяни активізували свою розвідку в Східній Європі для пошуку шляхів постачання ЗСУ сучасної західної зброї, зокрема й РСЗВ HIMARS.

Літак Ту-95МС – стратегічний бомбардувальник-ракетоносець, прийнятий на озброєння в СРСР у 1979 році. Цей літак призначений для знищення стратегічних об’єктів у тилу ворога за будь-яких погодних умов та в будь-який час доби. Має на озброєнні крилаті ракети Х-55 (радянська стратегічна авіаційна крилата ракета; здійснює політ на дозвукових швидкостях на гранично малих висотах з огинанням рельєфу місцевості; призначена для застосування проти стратегічно важливих стаціонарних наземних цілей із заздалегідь відомими координатами).

РСЗВ HIMARS – це високомобільна реактивна система залпового вогню, призначена для ураження районів зосередження артилерійських систем, засобів ППО і вогневої підтримки, вантажного транспорту, бойових машин і бронетранспортерів, а також для надання вогневої підтримки своїм підрозділам і засобам підтримки.

Система призначена для стрільби керованими й некерованими ракетами. Дальність ураження – від 2 до 300 км. Підготовка до стрільби триває хвилину завдяки тому, що стандартні ракети постачаються в пускову установку одразу по шість штук у спеціальних пеналах.

Вантажівка HIMARS має масу 16 тонн, з яких 5 тонн – корисне навантаження: шість ракет для залпового вогню або одна оперативно-тактична ракета. Обслуга складається з трьох осіб: водій, стрілець і командир.