Росія може застосувати ядерну зброю: британський генерал назвав ймовірну ціль

Росія може використати ядерну зброю у разі успішного контрнаступу Збройних сил України. Ймовірною ціллю може стати той підрозділ українських військ, який буде вести наступальні дії.

Про це заявив генерал, колишній глава Об’єднаного командування Збройних сил Великої Британії сер Річард Берронс в інтерв’ю ВВС, передає УНІАН.

На його думку, для “захисту” росіяни можуть піти на такий безпрецедентний крок.

“Якщо Україна зможе зібрати ресурси для наступу і якщо Україна дійсно досягне успіхів, то ми повинні прийняти той факт, що використання малого ядерного боєприпасу буде повністю відповідати російській військовій доктрині, в розумінні російських політиків і військових”, – пояснив Берронс.

Генерал зазначив, що відповідно до доктрини РФ, ядерна зброя може бути застосована у відповідь на ядерну атаку, а також у разі іншої агресії, яка “ставить під загрозу існування держави, і атаки на критично важливі об’єкти”.

“Йдеться не про міжконтинентальні балістичні ракети, а про малий ядерний боєприпас для зриву наступу, який в очах російської влади загрожуватиме інтересам держави”, – уточнив він.

Експерти висувають різні версії того, що може стати об’єктом російського ядерного удару: від демонстраційної детонації над морем до обстрілу Києва.