Сьогодні Різдво Пресвятої Богородиці: що не можна робити у це свято, традиції і ритуали

21 вересня 2022 року православні християни відзначають велике свято – Різдво Пресвятої Богородиці.

У апокрифічному Протоєвангелії Якова (II століття) розповідається, що Марія народилася в благочестивій родині Йокима і Анни. У пари довго не було дітей, і вже в немолодому віці Бог вислухав їхні молитви і послав їм дитину. Цю радісну звістку подружжю приніс ангел, і незабаром у них народилася дівчинка Марія Йоким і Анна пообіцяли віддати дитину на служіння Богу, і після трьох років ввели її в Єрусалимський Храм, де дівчинка перебувала до повноліття.

Традиції свята Різдва Пресвятої Богородиці 2022

У день Різдва Пресвятої Богородиці церковні традиції тісно переплелися з народними. У давнину люди влаштовували на Різдво Пресвятої Богородиці ігрища і народні гуляння: співали, раділи зібраному врожаю, пригощалися випічкою і сезонними стравами. В гості до молодих сімей приходили родичі, люди зустрічалися з кумами і сусідами.
Святкування розпочиналося ще 21 вересня і тривало 5 днів. Часом бенкетування затягувалися на цілий тиждень, особливо, якщо рік був врожайним.

У день Різдва Пресвятої Богородиці 2022 у храмах і церквах проходить служба, присвячена Діві Марії, проводяться літургії. Віруючі ставлять свічки і моляться до Пресвятої Богородиці. Можна прочитати молитву і вдома, попросивши у Діви Марії заступництва, здоров’я і процвітання для сім’ї, щастя для дітей.
Жінки, які мріють завагітніти, моляться Пресвятій Богородиці з проханням про швидке зачаття. А вагітні звертаються до Діви Марії з молитвою про легкі та вдалі пологів і здоров’я для майбутньої дитини. Також у Богородиці можна просити про найпотаємніше – вона обов’язково вас почує.

Різдво Пресвятої Богородиці 2022: що можна робити

Різдво Пресвятої Богородиці 2022 слід зустрічати в родинному колі. Приготувати ситні осінні страви, накрити стіл і запросити найближчих і дорогих гостей. Також в свято Різдва Богородиці слід подавати милостиню, допомагати бідним і знедоленим.
У цей день корисно позбутися старих і непотрібних речей. Раніше їх просто спалювали в печі, а сьогодні можна викинути, утилізувати, здати на переробку або передарувати нужденним. Ритуал позбавлення мотлоху також вважається сакральним і береже будинок від невдач і вроків.

Різдво Пресвятої Богородиці вважається жіночим святом, тому в цей день молоді дівчата збиралися разом, пили чай і спілкувалися. А також запрошували на ці вечорниці хлопців, які починали загравати і свататися.

У день Різдва Пресвятої Богородиці можна святкувати весілля – це вважається дуже доброю прикметою. Взагалі, в це свято слід веселитися і звеличувати Богородицю, дякуючи їй за все, що ви маєте.

Що не можна робити на Різдво Пресвятої Богородиці 2022?

Цей день вважається великим святом, тому на Різдво Пресвятої Богородиці 2022 не можна:

  • виконувати важку фізичну роботу;
  • свариться, конфліктувати, сперечатися;
  • зловживати алкоголем і лаятися;
  • відмовляти бідним в милостині, захисті та допомоги;
  • грубити старшим і кричати на дітей.

Різдво Пресвятої Богородиці: старовинні ритуали, ворожіння і прикмети

У давнину дівчата, які мріють вийти заміж, проводили ворожіння на Різдво Пресвятої Богородиці. А також намагалися прокинутися до світанку, аби вмитися чистою водою. У народі побутувала прикмета: «Вмиєшся до світанку – до кінця року заміж вийдеш». І ще одна: «З ким будеш в цей день цілуватися, з тим все життя і проживеш».

Ще одна прикмета стосується домашнього благополуччя. Чим більше частувань господиня наготує на святковий стіл на Різдво Пресвятої Богородиці, тим багатшим буде рік.