“Справжнє пекло! Знущання на межі садизму”: Кремль в істериці від того, що Держдеп США відніс громадян Росії до “бездомних національностей”

Речниця МЗС РФ Марія Захарова прокоментувала рішення США віднести росіян до «бездомних національностей», заявивши, що Штати перетворили процедуру отримання візи громадянами Росії на «справжнє пекло і садизм».

«Прочитала, що Державний департамент вніс росіян, готових оформити візу в США, в категорію „бездомні національності“. Вони перетворили банальну для XXI століття технічну процедуру в справжнє пекло, в основі якого — знущання на межі садизму», — написала Захарова у своєму Telegram-каналі, передає НВ.

Речниця російського МЗС заявила, що в Держдепі «давно зламалося щось важливе, що ніяк не можуть полагодити».

«Багато років американські дипломати руйнували не ними створену систему надання консульських послуг у Росії: закривали консульства, скорочували штат консульських працівників, експериментували з тим, наскільки наша симетрична відповідь відрізняється від дзеркальної. Невже нікому з апологетів цієї брудної стратегії не спало на думку, що вони одночасно руйнують свої ж власні ідеали свободи?» — додала вона.

За її словами, мова йде не тільки про скорочення туризму і культурних обмінів, це «удар по сім’ях і родичах».

24 жовтня Державний департамент США відніс громадян Росії, які хочуть отримати імміграційну візу Сполучених Штатів, до категорії Homeless Nationalities (дослівно — «бездомні національності»).

До цієї категорії відносять заявників на імміграційну візу з країн, які не мають у США консульських представництв, або тих, де політична ситуація настільки «невизначена і мінлива», що американські дипломати не уповноважені розглядати заяви на отримання візи.

Росіяни можуть звернутися за візою до посольства у Варшаві.