Страшний сон окупантів: На Вінниччині автомайстри створили “міні-Хаймарси”

На Вінниччині команда автомайстрів та українських військових створила власну установку залпового вогню, використовуючи позашляховики та запчастини з трофейної зброї. Виробництво “міні-Хаймарсів” уже налагоджене й обходиться приблизно 100 тисяч гривень за одиницю.

Про це повідомляють у сюжеті ТСН, передає Obozrevatel. Волонтер Денис Романовський розповів журналістам, що в його машинах використовуються напрямні від БМ21 “Град” і ті ж ракети РСЗВ (щоб переглянути відео, доскрольте сторінку до кінця).

“Не завжди потрібно під’їжджати великою машиною, відпрацьовувати повний пакет снарядів, можна точково, тому й виникла потреба в таких автомобілях. Мобільність, швидкість – зарядився, відпрацював, поїхав”, – описав новинку Романовський.

Дальність польоту ракети з такої установки – понад 20 км, а система запуску щоразу вдосконалюється. Нині автомеханіки встановлюють на пікапи пульти керування, щоб наші воїни відійшли на безпечну відстань і там керували вогнем.

Вінницькі волонтери розповіли, що частина роботи залишається секретною – її виконують безпосередньо воїни ЗСУ. Механіки виготовляють металевий каркас, проводять електрику за схемами, розбирають передню панель авто тощо. Окремі “маніпуляції” з “міні-Хаймарсами” доопрацьовують уже артилеристи. Наприклад, встановлюють пусковий механізм із двигунами.

Працюють автомеханіки безкоштовно. Грошами на необхідне обладнання допомагають волонтери чи окремі благодійники. У черзі в них стоять ще дві подібні установки.

“Зараз хлопці знову шукають метал і комплектовання, а ще – потужніший пікап, на який можна встановити вже не три, а шість стволів для ракет, що накриватимуть ворога”, – підсумували журналісти.