Сибірські холоди і сніг: кліматолог розповіла, яким буде листопад в Україні

Погода в Україні в останній місяць осені 2021 буде досить холодною. Як зазначає кліматолог, завідувач відділу кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту Вазіра Мартазінова, холоди в Україну прийдуть з Сибіру.

“Якщо влітку всі похолодання йшли з північного заходу, то зараз всі майбутні похолодання йтимуть з Сибіру. У стратосфері утворився циркумполярний вихор.

Взагалі такі вихори утворюються над південною півкулею, але зараз він утворився над північною півкулею, що є рідкістю. Цей вихор дає холод в Сибіру і вже зараз там набираються холодні процеси, які будуть накопичуватися, затримуватися горами Тянь-Шань і холодне повітря буде давати відроги і на нашу територію. Причому ці відроги будуть не в листопаді-грудні, а зовсім скоро”, – зазначає Мартазінова, передає Главред.

Старт останнього місяця осені буде досить прохолодним. Втім, не обійдеться і без сюрпризів з відміткою “плюс”.

“На початку листопада ми очікуємо температуру повітря близько 0 градусів, а вночі близько 5 градусів морозу. Тим не менш, це будуть ще не зимові процеси. І знову листопад буде демонструвати нам таку ж температурну нестійкість: температури в середині листопада будуть доходити до 14-15 градусів тепла”, – зазначила кліматолог.

А до кінця місяця прийде зимове похолодання.

“В цілому, температура повітря восени буде вище норми. Але всередині кожного місяця погодні умови будуть нестійкими”, – додала Мартазінова.