Те що я зараз скажу – секрет! Я боявся… Запах війни висів у повітрі: на вечір Залужний шокував всю країну справжнім зізнанням

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний розповів про те, як тривала підготовка до повномасштабного вторгнення. Генерал тримав усі процеси в секреті, аби зберегти ефект несподіванки для ворога.

Про це Головнокомандувач розповів в інтерв’ю, передає 24tv. Валерій Залужний запустив не лише підготовку війська, але й вивчав ворога.

Генерал Валерій Залужний зауважив, що запах війни до 24 лютого буквально відбувався у повітрі, тому доводилося готуватися. Українські воєначальники передислокували й замаскували військову техніку, вивели війська та озброєння з баз, переміщуючи їх країною. Це стосувалося літаків, танків, бронетехніки та зенітних батарей. Збереження останніх було критично важливим для України, оскільки це дозволяло вберегти контроль над небом.

Та всю цю підготовку Валерій Залужний тримав у секреті й для цього була проста причина – ефект несподіванки для окупантів.

“Я боявся, що ми втратимо елемент несподіванки, — каже він. — Нам було необхідно, щоб противник думав, що всі ми дислоковані на своїх звичайних базах, куримо травку, дивимося телевізор і постимо у фейсбуці”, – наголосив Залужний.

Крім того, Головнокомандувач ЗСУ також вивчав стратегію ворога – зокрема добре знає так звану “доктрину герасимова” та загалом усе, що коли-небудь писав про ведення війни начальник російського генштабу валерій герасимов.

У розмові з американськими журналістами генерал дав зрозуміти, що чекав від російської армії більшого у війні проти України.