Tepмiнoвo! Рoсійські винищувачі зaлетіли на нaвчання НАТО. Те, що відбувалось далі, можна назвати суцільним безперецедентним занепокоєнням

Літаки Росії здійснили “небезпечний та непрофесійний обліт” обліт кораблів Північноатлантичного альянсу під час звичайних операцій у Балтійському морі.

Два винищувачі наблизилися до натовських суден на відстань від 73 до 91 метра.

Інцидент трапився вранці четверга, 17 листопада, повідомляє “Голос Америки”.

За даними Військово-морського командування НАТО, перед тим російські пілоти не відповіли на повідомлення їхніх військових.

“НАТО вважає взаємодію небезпечною та непрофесійною, оскільки вона проводилася в небезпечній зоні, яка була задіяна для навчань протиповітряної оборони, а також через висоти й близькість літаків.

Взаємодія збільшила ризик прорахунків, помилок і нещасних випадків”, – йдеться в заяві.

Там зазначили, що сили Альянсу “діяли відповідально” відповідно до чинних правил.

Також додали, що НАТО належним чином реагуватиме на будь-яке втручання у свою законну діяльність в цьому районі, яке ставить під загрозу безпеку натовських літаків, кораблів або їхніх екіпажів.

“НАТО не прагне конфронтації й не становить загрози”, – підкреслили у командуванні.

Примітно, що інцидент трапився на тлі загострення напруженості між західним військовим альянсом і Росією через вторгнення російських військ в Україну. Побоювання щодо зіткнення між двома сторонами посилилися цього тижня після того, як внаслідок падіння ракети було вбито двох громадян Польщі у прикордонному з Україною районі. Альянс знизив напруженість, заявивши, нібито на польській території, найімовірніше, “впала ракета українських сил ППО”.

НАТО подвоїло свою присутність у Балтійському та Північному морях після вересневих вибухів на газопроводах “Північний потік”, які, як підтвердило нещодавнє шведське розслідування, трапилися внаслідок диверсій.

Група НАТО в Балтійському морі, що включає нідерландські, норвезькі та данські кораблі, проводить операції з розширення співпраці з Фінляндією і Швецією, які перебувають на шляху до вступу в Альянс. Прагнення двох скандинавських країн відмовитися від своєї давньої політики неприєднання та вступити до НАТО насторожило Кремль.