Тільки без паніки! Тепер повістку може отримати навіть той, хто офіційно має право на відстрочку

В Україні триває мобілізація, деякі українці скаржаться, що наразі отримати повістку можуть й ті, хто має відстрочку від призову. Чи законно це і як діяти, якщо так сталось.

Адвокат Андрій Новак наголосив, що подібні ситуації, коли повістку отримує людина, яка має відстрочку від мобілізації, дійсно бувають. Це трапляється, бо військкомат володіє старими даними про людину. В такому разі вам потрібно сповістити військкомат про зміну свого статусу.

“Проблема криється не в тому, що воєнкоми злі і погані, а в тому, що люди не виконують вимоги законодавства, не сповіщають військкомати про зміну свого статусу. Тому що військкомат не знає про людину нічого, окрім того, що записано в її особовій справі”, – наголосив адвокат.

За словами адвоката, повістка могла бути виписана ще на особу тоді, коли вона закінчила школу чи університет.

“Тобто на той момент хлопець був абсолютно здоровий, холостий, без дітей, у батьків не було болячок, хвороб чи інвалідності. Коли почалась війна, виявляється, що у людини вже троє дітей, чи група інвалідності, у родичів група інвалідності, а військкомат про це не знає – його про це ніхто не сповіщав”, – пояснив Андрій Новак.

Експер закликав не підіймати паніку, якщо така ситуація сталась, а просто прийти до військкомату з документами, які підтверджують право на відстрочку.

Інше питання, яке цікавить багатьох українців, чому повістки видають людям, які мають підстави для відстрочки від служби, у той час, як багатьом добровольцям говорять про те, що у них поки “немає необхідності”.

Адвокат Андрій Новак аргументував це наявністю “мобілізаційного плану” у кожній області.

Тобто, у кожного регіону від Генштабу є свої мобілізаційні плани, мобілізаційні завдання – скільки людей необхідно мобілізувати.

“Дана інформація є закритою і ми не знаємо, можливо саме Генштаб дав команду у певному регіоні мобілізувати певну кількість осіб. По інших регіонах дійсно може цього не бути. Ми цього не знаємо. Ще я думаю, що тут дійсно більше самоуправство місцевих воєнкомів”,– сказав Новак.

Він також наголосив, що на таку діяльність місцевих керівників щодо мобілізації можна вплинути за допомогою скарг.