Це ceнcaцiя: Путін готувався напасти ще на одну країну, але вибрав Україну

Російська влада ще до повномасштабного вторгнення в Україну нібито розглядала варіант нападу на Японію. У документах із секретним доступом, які спливли в мережі, йдеться, що РФ у серпні 2021 року “цілком серйозно готувалася до локального воєнного конфлікту” з Країною сходу сонця.

Такі дані отримало американське видання Newsweek, повідомляє Obozrevatel. Журналісти стверджують, що в їхніх руках є відповідний лист від 17 березня, написаний особою, яка співпрацює з ФСБ.

Він адресований Володимиру Осєчкіну – російському правозахиснику, який керує антикорупційним вебсайтом Gulagu.net.

Агент Федеральної служби безпеки РФ, який називає себе “Вітер змін”, писав: “Впевненість у тому, що країни (Росія та Японія. – Ред.) увійдуть у стадію гострого протистояння й навіть війни, була високою. Чому для війни в підсумку була обрана Україна – сценарій особливо не змінився…”

Стверджується, що прокремлівські пропагандисти мали підігріти ненависть росіян до японців, використовуючи ту ж саму термінологію про “нацистів” і “фашистів”, яка зрештою пролунала на адресу українців.

Першим кроком до цієї мети стало розсекречення ФСБ у серпні 2021 року інформації про те, що під час Другої світової війни японські спецслужби катували громадян СРСР.

Ще 8 серпня ця новина була малопомітною в російському інформаційному просторі, але вже 16 серпня росЗМІ почали розганяти тему. Вони розповідали про “жахливі біологічні експерименти” над радянськими військовополоненими та про те, що Японія з 1938 року готувалася до війни з СРСР, нібито здійснюючи диверсії.

Уже восени пропаганда наче забула про зазначену тему. У листі не пояснюється, чому Москва передумала й вирішила натомість розв’язати повномасштабну війну проти України.

“Вітер змін” також назвав точні позиції російських вертольотів, які, за його словами, мали чекати сигналу для атаки на Японію.

“В обох випадках це просто божевілля. Але взагалі війна була неминуча для Росії через маніакальне бажання війни з боку керівництва”, – йдеться в тексті.